Press ESC to close

Bulaşık makinesi bulaşıklarını bir daha asla kurutmayacaksınız. Sana düşünülemez hilelerle açıklayacağım!

Bulaşık makinesi biz kadınların en çok sevdiği cihazlardan biridir; Ağır işlerden ne kadar tasarruf ediyorum! Ancak tabaklar, bardaklar ve çatal bıçak takımları döngünün sonunda her zaman kuru değildir, tam tersine.

Nedenini açıklamak kolaydır: kurutma aşamasında su buharı oluşur, kapı açıldığında o kadar hızlı buharlaşır ki küçük ama çok sayıda su damlacığı oluşumuna yol açar. Bu bizi havluyu almaya ve her şeyi dikkatlice gözden geçirmeye zorlar.

Mikrofiber bez hilesi ile bu adımdan kaçınmak çok kolaydır. Nelerden oluştuğunu birlikte öğrenelim!

Süper basit ve zekice!

Bulaşıkları her zaman bulaşık makinesinde bez hilesi ile kurutun. Parlak!

Bez hilesini uygulamaya koymak için tek yapmanız gereken, çok temiz ve sadece bu amaç için adanmış bir tane almak.

Bulaşık makinesi döngüsü biter bitmez kapağı açın ve katlanmış olarak içine yerleştirin. Mikrofiber veya pamuk lifleri bir mıknatıs gibi su buharını çekecek ve tabaklar, bardaklar ve çatal bıçak takımları yoğuşmadan arınmış olacaktır.

Bulaşıkların kurumasını önlemek için, buhar damlacıklarının oluşumunu daha da azaltacak çok basit önlemler alabilirsiniz.

Yer açmanın gerekli olduğu gerçeğiyle başlayalım: tabakları, tencereleri, kaseleri sıkıştırmayın. Su ve havanın sıkıştırılmadan iyi dolaştığından emin olun.

Yıkama sonunda, buharın dışarı çıkması ve kötü kokuların oluşması için kapıyı açık bırakın. Bulaşıkları bulaşık makinesinde tutarsanız, kireç nedeniyle çirkin çizgiler oluşma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Akıllıca boşaltın. Yoğuşma, camların yerleştirildiği en yüksek bölmede daha fazla yükselme ve yerleşme eğilimindedir. Bu nedenle, damlamayı önlemek için önce dibe yerleştirdiğiniz her şeyi çıkararak başlayın.

Bulaşıkları harcamak için, su moleküllerinin yüzeye yapışmasını önleyecek ve hızlı bir şekilde kaymasını sağlayacak bu doğal parlatıcıyı hazırlayın.

Bir litre suda 150 gram sitrik asidi eritin, seçtiğiniz 10 damla uçucu yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu noktada, karışımı boş bir plastik şişeye aktarın ve her yıkamada özel tepsiyi doldurmak için kullanın.

Bu basit hilelerle, bulaşıkları her zaman bulaşık makinesinde kuru tutacaksınız!

ev