Banyoyu temizlemek göründüğü kadar kolay değildir, bu yüzden onu kusursuz bir şekilde sterilize etmek ve toparlamak için bazı püf noktalarını bilmek gerekir. Üstelik bu, çok fazla zaman alan gerçekten sıkıcı bir görev olduğundan, size birkaç dakika kazandıracak ustaca bir yöntem bulmak önemlidir. Peki bunu nasıl yapabiliriz? Bulaşık makinesi tabletine ihtiyacınız var: daha fazlasını öğrenelim.

Bulaşık makinesi tableti

Ne yazık ki banyoyu temizlemek gerçekten sıkıcı ve yorucu ama herkes size çok yardımcı olacak benzersiz ve şaşmaz bir numara olduğunu bilmiyor. Sadece bulaşık makinesi tabletine ihtiyacınız olacak . Bu tabletin özellikleri sayesinde banyoyu sadece birkaç dakika içinde dezenfekte edebilecek, tüm kir ve küf izlerini ortadan kaldırabileceksiniz. Gerçekten çok basit: daha fazlasını öğrenelim.

Banyoyu bulaşık makinesi tabletiyle temizleyin

Banyonuzun ışıldaması için ihtiyacınız olan tek şey bulaşık makinesi tableti ve sıcak su. Ancak başlamadan önce güvenliğiniz için lastik eldiven giyin  . İşlem çok basit; bulaşık makinesi tabletini sıcak su dolu bir leğene koyun. Suda çözüldükten sonra bir sünger alın ve suya batırın.

Banyoyu temizle

Daha sonra etkilenen bölgeyi süngerle ovalayın; banyonuzun nasıl mükemmel bir şekilde temizlendiğini ve sterilize edildiğini göreceksiniz. Ancak önce solüsyonun en az 10 dakika etki etmesini bekleyin ve ılık suyla durulayın. Etkili, basit ama hepsinden önemlisi ekonomik bir numara. Bu harika yöntemle ürünlere çok para harcamaktan kurtulacaksınız. Peki bulaşık makinesi tabletlerini kullanmanın başka yöntemleri olduğunu biliyor muydunuz? Daha fazlasını öğrenelim.

Bulaşık makinesi tabletleri: nasıl kullanılır?

Tuvaletin tabanındaki inatçı kirleri çıkarmak için üzerine bulaşık makinesi tableti koyup birkaç dakika erimesini beklemelisiniz, ardından altını bir fırçayla fırçalayıp tuvaletin sifonunu çekerek her şeyi durulamalısınız .

Çöplerden gelen kötü kokuları gidermek için bulaşık makinesi tableti  de kullanılabilir . Gibi? Bir tableti 2 litre kaynar suda eritin, karışımı bir buharlaştırıcıya koyun, çöp kutusuna püskürtün, birkaç dakika etki etmesini bekleyin ve ardından ılık suyla durulayın.

Banyoyu temizle

Aynı şekilde lavabo veya banyo duvarlarını da cilalayabilirsiniz . Veya eski kahve veya çay lekelerinden dolayı kirlenmiş bir yüzeyiniz varsa, tableti ılık suda eritip karışımı kirli bölgeye aktarabilirsiniz. Lekeler ne kadar inatçı olursa olsun kısa sürede kaybolacaktır. Bu yöntem basit ve etkilidir, artık onsuz yapamayacaksınız.

Elbette, güvenli bir şekilde temizlemenizi ve daima lastik eldiven kullanmanızı ve temizlemek istediğiniz yüzeyi bozmamak, çizmemek veya lekelememek için her ürünü önce gizli bir alanda test etmenizi her zaman hatırlatırız .

ev