Bu genellikle pahalı tablet cihaz için paradan tasarruf etmenin en iyi yolu bulaşık makinesi deterjanı yapmaktır. Evde yapabilirsiniz ve sadece dört malzemeyle süpermarketlerden aldığınız ürünlerle aynı sonuçları alırsınız! Sonuçları muhteşem. Kesin olan bir şey var: Bu numarayı denedikten sonra, onu günlük yaşamınızda hızla benimseyeceksiniz!

bulaşık makinesi tableti

Bulaşık makinesi deterjanı yapmak için malzemeler

İşte ihtiyacınız olacak:

  • sen sat
  • karbonat
  • Bir kutu boraks
  • 24 paket limonata karışımı

Sadece bu 4 malzeme ile bulaşık makinesi tableti almanın daha iyi ve kullanışlı olacağını düşünebilirsiniz ancak bunlar  en az bir yıl yetecek kadar deterjan yapmanızı sağlayacaktır. 

· Bulaşık makinesi deterjanı nasıl yapılır?

Bulaşık makinesi deterjanı yapmak için tek yapmanız gereken dört malzemeyi hava geçirmez bir kapta birleştirmek. Karışım sertleşebileceğinden ıslatmamaya dikkat edin. Karışımı karıştırdıktan sonra, bir çay kaşığı alıp, tercih ettiğiniz döngüyü başlatarak bulaşık makinenizde test edebilirsiniz. Her yıkama için ihtiyacınız olan tek şey bu.

Karışım aynı zamanda küvetinizi, duşunuzu veya lavabonuzu ovmak için de iyidir. Bulaşık makinenizi temizlemek için de kullanabilirsiniz. Deterjan bölmesine koymanız ve bir yıkama başlatmanız gerekecektir. Limon kiri ve lekeleri çabucak temizler.

ev bulaşık makinesi tableti

· Peletler nasıl kaydedilir?

Yukarıdaki Sistem D yöntemi işinize yaramazsa,   bulaşık makinesi tabletlerinizden   tasarruf etmenin başka yolları da vardır . İşte nasıl:

Beyaz sirke ile

Parlatıcı yerine sirke kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Beyaz sirke ile değiştirin, bulaşıklarınızı parlatacak ve yeni gibi görünmesini sağlayacaktır!

Farklı döngüleri kullanma

Optimum yıkama uygulamayarak bulaşık makinesi tabletlerinden tasarruf edemezsiniz. Makinenizin “verimli bir çevrimi” olabilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, kullanılacak olan bu. Daha fazla ayrıntı için cihazla birlikte verilen kullanım kılavuzundaki talimatlara bakın veya cihaz markanızın web sitesine bakın.

Bakım ile

Makinenizin bakımı düzgün yapıldı  mı? Aksi takdirde, verimli çalışmayacaktır. Ve verimli çalışmazsa, ikinci bir yıkamaya başlamak için bulaşıkları geri koyacaksınız. Bulaşık makinesi oldukça basit bir makinedir ancak birçok hareketli parçası vardır. Kötü durumdalarsa veya kırıklarsa su düzgün yayılmaz ve bulaşıklarınız olması gerektiği kadar temiz olmaz.

Çözüm

Bir bulaşık makinesi çözümü yapmak, bulaşık makinesi tabletlerinden tasarruf etmenin en iyi ve en ucuz yoludur. Tabletleri ikiye bölüp yarısını yıkamak için kullanmaya çalışmak işe yaramayabilir. Su ve enerji tüketiminizi minimuma indirmek için cihazı yüklememeniz gerekmektedir.

ev