Bulaşık makinesinde donuk tabaklar ve bardaklar, işin püf noktası bu. Yeni kadar iyi olacaklar!

Bulaşıkları, bardakları, tencereleri ve çok daha fazlasını yıkamak için bulaşık makinesi kesinlikle en iyi çözümdür. Bu cihaz sayesinde bulaşıkları mükemmel bir şekilde temizleyebiliyoruz, zamandan ve her şeyden önce emekten tasarruf edebiliyoruz. Bulaşık makinesinin kullanımıyla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan biri, yıkanan tüm bulaşıkların kurutulması ile ilgilidir. Nemli kalmalarını önlemek için, bazıları pişirme kaplarını çıkarmadan önce cihazı en az yarım saat kapalı bırakmanızı önerir. Diğerleri ise, yıkamayı bitirdikten sonra tüm nemi emmek için içine pamuklu bir bez koymanızı önerir.

Bulaşık makinesinden parlak ve mükemmel yemekler çıkarmak için birçok etkili çözüm vardır. En iyi çözümlerin neler olduğunu öğrenin.

Bulaşık makinesinde opak tabaklar ve bardaklar

Bulaşık makinesinde opak tabaklar ve bardaklar

Bazen, tabaklar ve bardaklar bulaşık makinenizden oldukça donuk ve parlak olmayabilir. Bu, sorunsuz bir şekilde çözülebilecek oldukça yaygın bir olgudur. Örneğin, kendi ellerinizle yapılmış ev yapımı bir temizleyici oluşturabilirsiniz! Bu ilaç sayesinde her zaman temiz, sterilize edilmiş ve hepsinden önemlisi parlak bulaşıklar elde edebileceksiniz.

Neredeyse her zaman, tabakları ve bardakları opak bulduğunuzda, bunun nedeni yanlış bir yıkama sıcaklığı seçmiş olmanız, çok fazla deterjan kullanmış olmanız veya sert su yüzündendir. Kendi elinizle bulaşık makinesi deterjanı yaparak artık bu sorunu yaşamayacaksınız. Bulaşıklarınızı parlatmak için doğal bir deterjanın nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

Doğal Temizleyicinizi Hazırlayın

Bu ipuçlarını takip ederek çevreye ve sağlığa zarar vermeyen, tüm bulaşıklarınızı parlak ve temiz hale getiren mükemmel bir doğal deterjan hazırlayabilirsiniz. Bu büyülü karışımı oluşturmak için şunlara ihtiyacınız olacak:

  • 1 litre damıtılmış su
  • 150 gram sitrik asit
  • Seçtiğiniz bir koku ile 5 damla uçucu yağ

Doğal deterjanınızın hazırlanması çok kolaydır. Her şeyden önce, damıtılmış suyu çok büyük bir kaseye dökmeniz, ardından sitrik asidi eklemeniz ve tamamen eriyene kadar iyice karıştırmanız gerekir. Bu noktada, en sevdiğiniz lezzeti seçerek uçucu yağınızdan damlalar ekleyebilirsiniz. Birkaç kolay adımla doğal parlatıcınız hazır olacaktır. Yıkama programına başlamadan önce bulaşıkların üzerine püskürtebilir veya bulaşık makinesi tepsisine dökebilirsiniz, her durumda sonuç inanılmaz olacaktır!

Tabaklarınızı ve bardaklarınızı bulaşık makinesinden çıkardığınızda farkı hemen anlayacaksınız. Tüm yemekler pırıl pırıl ve parlak görünecek. Bu doğal ürün, bulaşık makinesini temizlemek için de yararlı olabilir. Zaman zaman cihazın iç duvarlarına püskürtmenizi ve kısa bir yıkama yapmanızı öneririz.

ev