Her çiçeğe bu malzemeden bir kaşık koyarak anında canlanacak bir bahçeye sahip olabiliriz. İşte ihtiyacımız olan şey.

Evlerimizde ve bahçelerimizde her zaman evlerimizi aydınlatan ve kokularıyla tüm odalarda baş döndürücü bir temizlik hissi solumamızı sağlayan çiçekler olmuştur .

Çiçekler, sadece bir mobilya parçası olarak görülmedikleri, aynı zamanda ekosistem üzerindeki işlevleri nedeniyle ruh halimizi iyileştirme ve hayatı daha iyi hale getirme eğiliminde oldukları için evlerimiz için vazgeçilmezdir .

Fiore: Sadece tek bir tamamen doğal içerik kullanarak nasıl gür ve canlı hale getirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Aslında, tozlayıcı olarak adlandırılan birçok böcek , nektarı emebilecekleri veya dinlenebilecekleri çiçek aramaya giderler ve bu nedenle çiçekleri evde pencerelerin ve balkonların yakınında tutmak her zaman daha iyidir.

Bu sayede minik dostlarımız hem dinlenip gerekli nektarı alabilecekler hem de çalışmaları sayesinde bizlere yeşil bir gezegen ve daha sağlıklı bir yaşam verme eğiliminde olacaklar.

Çiçekler her zaman zarif bir şey olarak görülmüştür ve pek çok türü vardır ve ünlü insanlara ya da bize verdikleri bir şey için teşekkür etmek istediğimiz insanlara bir övgü olarak verilir .

Çiçek: Bitkileri bereketli yapan madde

Ayrıca doğum günü hediyesi olarak verilirler veya diğer şeylerin yanı sıra Ligurya yöresinin çiçekler şehri olarak kabul edildiği Sanremo Festivali sırasında olduğu gibi dans öğretmenlerine veya şarkıcılara verilirler .

Çabuk solmaya eğilimli olsalar ve toprakta değillerse değiştirilmeleri gerekse bile belirli bir çekicilikleri vardır, bu nedenle çoğu kişi onları evde bulundurmaktan veya onları koparmaktan hoşlanmaz.

Bunun nedeni, eğer karada doğdularsa, yok olana kadar hayatta kalmalarıdır, oysa bir kez parçalandıktan sonra artık su ve besin elde edemezler ve birkaç gün sonra ölme eğilimi gösterirler.

Gübre görevi gören ve çiçeklerimiz ve bitkilerimiz için iyi olan gizli bileşen

Ancak evlerimizde, saksılarda veya bahçelerimizde, bu çiçekler bir anda açıp canlanabilir ve sadece bir malzeme kullanarak gelişebilir.

Bu pirinçtir ve çiçeklerimiz tarafından emilmesini sağlamak için önce onu doğrayıp mikserden geçirdikten sonra pirinçten elde edilen tozu koyacağımız bir kaseye koymalısınız.

Bu pirinç tozuna biraz su ekleyeceğiz ve her şeyi bir çay kaşığı ile su beyaz-şeffaf bir renk alana kadar iyice karıştıracağız ve ancak o zaman kullanabiliriz.

Çiçek: Bitkileri bereketli yapan madde

Bu bileşikten bir kaşık dolusu çiçeğimizin toprağına koyarak, pirincin sağladığı faydalı etki ile çiçeklerimizin göz açıp kapayıncaya kadar nasıl yaşayacağını ve çiçek açacağını göreceğiz .

Bunun nedeni, pirincin mineral tuzlar ve vitaminler açısından zengin olması ve çiçek yapma eğiliminde olması nedeniyle bir gübre görevi görmesi ve ayrıca bitkilerin kimyasal gübreler olmadan doğal olarak büyümesidir.