Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar yumuşatıcıya rağmen çok sık sert ve sert mi çıkıyor? İşte her zaman yumuşak giysiler giymenin bir numarası.

Çamaşır makinesi için pirinç olan kadın

Yeni yıkanmış çamaşırları çamaşır makinesinin tamburundan çıkarıp narin sabun ve yumuşatıcıya rağmen pürüzlü olduğunu kaç kez gördünüz? Aslında, çoğu zaman fazla deterjanın ters etkiye neden olabileceğini ve özellikle havlular olmak üzere sert ve sert giysileri geri getirebileceğini herkes bilmiyor. İşte sizi yumuşatıcıdan kurtaracak, yumuşacık ve mis kokulu havlulara sahip olmanızı sağlayacak tüyo.

Çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra yumuşak havlulara nasıl sahip olunur?

Yumuşak çamaşırlara sahip olmak için yıkamaya yumuşatıcı katmanın yeterli olduğu gerçeğine alıştığımız için aşikar görünüyor. Ancak ne yazık ki bu her zaman böyle olmuyor ve bunun tanıkları arasında aşırı deterjan ve yumuşatıcı kullanımından en çok etkilenen ürünlerin başında havlular geliyor.

Yumuşak çamaşırlar

Aslında bir havlunun yıkandıktan sonraki sertliği kullanılan yumuşatıcının cinsine değil, miktarına bağlıdır. Çoğu zaman farkında olmadan aşırıya kaçma eğilimindeyiz ve bu nedenle umduğumuz şeyin tam tersi bir etki elde ediyoruz.

Bu sorunun üstesinden gelmek ve aynı zamanda ekonomik açıdan bir miktar tasarruf etmek için, her yıkamada da kullanabileceğiniz , özellikle havluları yeniymiş gibi yumuşattığı için özellikle etkili olan, çamaşırlar için ev yapımı bir çare var. Ne olduğunu görelim.

Her zaman yumuşak havlulara sahip olmak için ne kullanılmalı?

Çamaşır yıkamak için pek çok sözde büyükanne çaresi var ama bugün biraz farklı bir tane keşfedeceğiz. Her zaman parlak ve yumuşak çarşaflara sahip olmak için otel çamaşırhanelerinde sıklıkla kullanıldığı görülmektedir . İhtiyacınız olan her şey mutlaka evinizde ve pirinç, karbonat ve sirke. Onları en iyi nasıl kullanabilirim?

Çamaşır makinesinde yumuşak çamaşırlar için malzemeler

Önce yıkanacak havluları sepete yerleştirin . Ardından sepette her zaman bir avuç kabartma tozu ekleyin.
Şimdi pirinç zamanı. İki yemek kaşığı pirinç alın ve öğütmek için bir karıştırıcıya koyun. Daha sonra üzerine bir su bardağı sıcak su ilave edip karıştırın ve en az bir gece dinlendirin . Bu süreden sonra, sıvıyı filtrelemek için bir süzgeç kullanın. Elde ettiğiniz pirinç suyu doğrudan sepete ölçülü bir kapakla konulacaktır. Kapağı kapatın ve deterjan çekmecesine gidin.

Genellikle kullandığınız deterjanı (tercihen toz halinde) ekleyin ve yumuşatıcı gözüne bir miktar sirke dökün. Kokusu kuvvetli olmasına rağmen, bir kez yıkadığınızda sirke kokusu almazsınız.

Yumuşatıcı yerine sirke kullanın

Ancak dilerseniz yumuşatıcı tepsisinde her zaman beğeninize göre birkaç damla esansiyel yağ ekleyebilirsiniz .

Ardından 40 veya 60 derecede bir yıkamaya başlayın ve bittiğinde havlularınızın yeniden keşfedilen yumuşaklığını görebilirsiniz . En iyi sonuçlar için giysilerin güneşte kurumasına izin verin .  Kurutma makinesinde kurutmak isterseniz, bu ev yapımı yumuşatıcı  ile yıkayarak elde edilen yumuşaklığın korunmasına yardımcı olacak bir tenis topu sokarak yapabilirsiniz .

ev