Hamamböceklerine, sineklere ve sivrisineklere karşı nihai ilacı dakikalar içinde oluşturun. Böcekleri püskürtün, evinizi ve bahçenizi de koruyun. 

atıştırmalık

Bahar yaklaştıkça özellikle kırsal kesimde yaşayanların ya da bahçesi olanların ortak sorunu artar : böcekler . Ancak onlardan kurtulmak için kimyasal kovucular kullanmak gerekli değildir , ancak doğal bir çözüm üretilebilir . Basit defne yaprağı ve karanfil kullanılarak aslında böcekler ve parazitler evden ve bahçeden sonsuza kadar uzak tutulabilir . 

Defne ve karanfil: böcekleri uzaklaştırır

Kovucu özellikleriyle  bilinen defne yaprağı ve karanfil ile böcekleri uzaklaştırın . Bu bitkiler yüzyıllardır sivrisinekleri, sinekleri ve diğer sinir bozucu böcekleri uzak tutmak için kullanılmıştır . 

Aslında, defne yaprakları Akdeniz bölgesine özgüdür ve böceklerin hoş bulmadığı bir koku yayan esansiyel yağlar içerir . Defne yapraklarını yakmak veya öğütmek , bu uçucu yağları havaya salarak böceklere karşı doğal bir bariyer oluşturur Defne yaprakları hem taze hem de kurutulmuş olarak etkilidir . Bu bitkinin yaprakları kurutulursa bir yıla kadar dayanır , ancak taze olanlarhamamböceklerini uzak tutmada daha iyi çalışabilecek daha güçlü bir aroma verebilirler .

Karanfil ise aslen Endonezya’dan gelen Syzygium aromaticum bitkisinin kurutulmuş çiçek tomurcuklarıdır . Karanfil , doğal bir böcek kovucu görevi gören öjenol adı verilen bir bileşik içerdiğinden böcekleri ve zararlıları kovmada yardımcı olur . Öğütüldüğünde veya bir odaya konulduğunda karanfil havaya öjenol salar ve böceklere, sineklere ve hamamböceklerine karşı koruyucu bir bariyer oluşturur .

Böcekleri uzak tutun

Bu nedenle her iki bitki de insan sağlığına veya çevreye zararlı kimyasallar kullanılmadan böcekleri doğal bir şekilde uzak tutmaya yarar . Ayrıca, bu malzemeler ucuz ve kolay bulunabiliyor , bu da onları böcekleri doğal yoldan ve bütçeyi aşmadan uzak tutmak isteyen herkes için uygun fiyatlı bir seçenek haline getiriyor . 

Böceklerden kurtulmak için defne yapraklarını ve karanfili birleştirin

Sinek, sivrisinek, yaprak biti ve hamamböceklerine karşı doğal ilacımızı hazırlamak için 15 adet defne yaprağı ve 10 adet karanfil yeterli olacaktır . Bir tencereye alıp kaynattığımız bir litre suyla dolduruyoruz .

Su kaynayınca defne yapraklarını ve karanfilleri içine atıyoruz . Malzemelerin kendilerini karakterize eden faydalı maddeleri salması için her şeyi birkaç dakika kaynatın , ardından tencereyi ocaktan alın ve soğumaya bırakın Birkaç dakika sonra elde edilen sıvıyı sprey difüzör ile şişeye dökmeye geçebiliriz .

Böcekleri uzak tutun

Şimdi ilacı , böceklerin en çok oluştuğu alanlarda , örneğin kilerde mutfakta ve banyoda böceklere karşı kullanmalıyız . Daha sonra defne yaprağı ve karanfilin pişirilmesinden elde edilen sıvıyı bahçede bile ayda bir kez parazitleri bitkilerden uzak tutmak için kullanabiliriz . 

Daha fazla tavsiye

Test edilen her iki bileşen de etkinliklerini artırmak için diğer bitki kovucularla birlikte kullanılabilir . Örneğin, nane ve okaliptüs yaprakları iyi bilinen diğer iki böcek kovucudur ve daha da güçlü bir koruyucu bariyer oluşturmak için  defne yaprağı  ve karanfil ile birlikte kullanılabilirler . 

ev