Sinekler mutfağın her yerinde uçmaya devam ediyor mu? Bu az bilinen çare ile onların kaybolması sadece 10 dakika sürecektir.

sinek ilacı

Etrafından dolaşmaya gerek yok, sinekler sinir bozucu ve her yerde ortaya çıkıyor. İdeal yerleri, öğle veya akşam yemeği hazırlarken yemek artıklarını bulabilecekleri veya doğrudan tabaklara yaslanabilecekleri mutfaktır. Sadece çevreye değil aynı zamanda ceplerinize de zararlı olan kirletici veya kimyasal içeriklere sahip olabilecek kovucu yöntemler bulmanız önerilmez. Bazı uzmanlar , sinekleri anında korkutmak için zengin özelliklere sahip, beklenmedik doğal içerikli bir numara ortaya koyuyor .

Sinekler neleri cezbeder?

Sinek, gününü her tür gıdayı, özellikle fermente edilmiş maddeleri aramaya dayandıran özel bir hayvandır. Favorileri şuruplar veya elma şarabı veya meyve ve diğer açgözlü içeriklerdir.

En iyi yöntem, sağlığı tehlikeye atan agresif kimyasal kovucuları bir kenara bırakarak, doğal içeriklerin kullanımını içerir. Sinekler her mevsim oradadır ve evinizi istila eder, en beklenmedik yerlere yumurtalarını bırakır.

mutfakta uçar

Doğa ve ötesi açısından, sinekleri  veya genel olarak böcekleri – uzak tutabilecek doğal içerikli kovucular kullanmak daha iyidir, böylece artık o eve veya mutfağa geri dönme yolları kalmaz. Parfümlü karışımlar yaratarak, ancak sadece insanın koku alma duyusu için, bu böcekler artık o eve rahatsız edici bir kokuyla dolu olarak dönemeyecekler.

Sadece iki bileşenli doğal sinek kovucu

Sinekler dahil tüm böcekleri mutfaktan uzaklaştıran bir kovucu yapmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

  • Pirinç sirkesi
  • plastik bir şişe
  • Bir çay kaşığı bulaşık sabunu.

Karışım , bulaşık sabununun keskin kokusunu karşılayan, böceklerin sevdiği bir malzemeyi bir araya getiriyor. Onları saniyeler içinde evden kovacak bir tür sevgi ve nefret.

Şişenin üst kısmını kesip ters çevirerek bir tür huni oluşturarak ilerliyoruz. İki parçayı yapışkan bant yardımıyla sabitleyin. Altına az miktarda su, bir kaşık pirinç sirkesi ve bir kaşık bulaşık deterjanı dökün. Tabii ki, karışımın yeterince etkili olabilmesi için haftada en az bir kez değiştirilmesi gerekiyor.

pirinç sirkesi

Pek çok insan, mutfak sineklerinden kurtulmak için hala harika olan pirinç sirkesi yerine pirinç suyu kullanır. Alternatifler de var mı? Evin bazı köşelerine bir kase beyaz şarap sirkesi de koyabilirsiniz, keskin kokusu mutfağa girmeden tüm böcekleri başka yerlere taşır.

Bir öneri: Bu kovucular çocuklardan ve dört ayaklı arkadaşlardan uzak tutulmalıdır.

ev