Sineklerden hızla uzaklaşan sivrisineklere kadar her türlü böceği yok etmek için tek bir yöntem.

Böcek kelimesi herkesi korkutur, dünyada pek çok böcek vardır ve her biri farklı özelliklere sahiptir. Bugün piyasada bulunan kovucular, kirletebilecek ve aynı zamanda sağlığınız için kötü olabilecek kimyasal maddeler ve koruyucular açısından zengin sprey formundadır. Büyükannenin tavsiyesi, mutfağa koyduğunuz ve sinekleri, sivrisinekleri ve girmeye çalışan her türlü böceği uzaklaştıran doğal bir şeyle her tür sorun için her zaman bir çözüme götürür.

Böcek, evde ne çekiyor?

Dünyadaki her böceğin farklı özellikleri vardır, ancak herkes özellikle evlerin içindeki bir şeye ilgi duyar. Sivrisinekler beslenmek için kan ararlar, sinekler ve diğer böcekler ise kolay yiyecek ararlar ve yumurtalarını evin çeşitli köşelerine bırakırlar .

Tatlılara, şekerlere ve hatta şuruplara varan fermente maddelere düşkündürler . Ancak, masa örtüsünün üzerine veya lavabonun içindeki kirli bulaşıklardan alınan ekmek kırıntılarını veya küçük yiyecek parçalarını çizmezler.

Böcek

Gelişlerini engellemenin en iyi yolu evi temiz tutmak, etrafta yemek artıkları bırakmamak ve paketleri kapatmaktır. Sivrisinekler için bu daha zordur, ancak her durumda tavsiye sadece doğal kovucuların kullanılmasıdır .

Doğaya saygı duyan ve para harcamayan, doğal içerikli ev yapımı kovucular, böcekleri bir daha geri gelmemeleri için uzak tutmak için mükemmeldir . Mutfakta veya diğer ev ortamlarında yumurta bırakmak akıllarına gelmesin, sevmedikleri koku ve tat karışımlarıyla oynuyorsunuz .

Sineklerden sivrisineklere kadar böcekleri uzak tutan doğal kovucu

Belirtildiği gibi, büyükannenin yöntemlerini ucuz ve çevreyi kirletmeyen doğal malzemelerle kullanmak daha iyidir . Bu durumda, böceklerin eve (ve yılın her mevsiminde) gelişini engelleyen mükemmel bir ürün olan pirinç sirkesi kullanılır.

Bu kovucuyu hazırlamak için, bir plastik şişeyi üstten kesin ve ardından bir tür huni oluşturmak için ters çevirin. Hemen ardından içine bir kaşık pirinç sirkesi dökün.

Pirinç sirkesi

İtici etkisini artırmak için, bir ölçek bulaşık deterjanı da döküp homojen bir madde oluşana kadar karıştırmak daha iyidir. Yayılan koku insanlar için hoşken, herhangi bir böcek türü için neredeyse dayanılmaz derecede nahoştur.

Sinekler ve sivrisinekler ortadan kaybolacak ve bir daha asla ortalıkta görünmeyecek. Pirinç sirkesine alternatif olarak, buruk ve asit kokusuyla da öne çıkan beyaz şarap sirkesini tercih edebilirsiniz.

Bir öneri : kabı güvenli bir yerde, çocukların ve dört ayaklı arkadaşların merakından uzak tutunuz.