Orkidenin çok eski bir çiçek olduğunu ve herkes tarafından sevildiğini herkes bilmez. Giderek daha fazla insan bu güzel bitki hakkında tutkulu hale geldi. Şekilleri ve renkleri zarafet ve zarafet dokunuşudur. Peki orkideleri nasıl yemyeşil hale getirebiliriz? Çok az kişinin bildiği bir numara var: hadi daha fazlasını öğrenelim. 

Bildiğiniz gibi birçok orkide çeşidi vardır. En sevilen ve yaygın olanlardan biri Phalaenopsis’tir . Bulunduğu mekana şıklık katmak için seçilmektedir, hatta evde, dükkanlarda ve hatta ofislerde hayran kalmanız mümkündür. Ancak, herhangi bir bitki gibi, çok fazla dikkat ve bakıma ihtiyaç duyar.

Onu büyütmek o kadar kolay değil, ama sizi suskun bırakacak bir numara var, aslında sadece birkaç adımda onu daha önce hiç olmadığı kadar gür ve sağlıklı hale getirebileceksiniz: hadi nasıl yapılacağını öğrenelim, sonucu görür görmez şaşıracaksınız: tüm detaylar.

Yemyeşil ve sağlıklı orkideler: bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Mükemmel bir orkide yetiştirebilmek için bu bitkinin temellerini bilmek gerekir, aslında köklerden başlamak iyidir. Onu her zaman sağlıklı tutmak için pişmiş toprak, plastik ve hatta kumaş olsun, herhangi bir vazoya koymanız gerekecek.

Ancak yapabileceğiniz en iyi seçim, köklerinin doğru parlaklığı alması için cam veya şeffaf bir vazoda yetiştirmektir. En az bir taneye sahipseniz, köklerin beyaz bir tabaka ile kaplandığını fark etmişsinizdir çünkü bu şekilde bitki doğru miktarda su emebilir.

orkide kökleri

Şeffaf saksılar bitkinin sağlığını sürekli kontrol etmek için de oldukça kullanışlıdır . Ayrıca, köklerin tamamı havadadır, bu nedenle orkidelerin toprakta büyümesine gerek yoktur. Ancak herkes, mükemmel bir sağlıkla büyümelerini sağlamak için başka bir elementin kullanılabileceğini bilmiyor. İlk günlerden itibaren süper gür olacaklarını göreceksiniz . Prosedür gerçekten basit: daha fazlasını öğrenelim.

Toprak yerine bu malzemeyi kullanın – inanılmaz sonuç

Orkidelerin her zaman sağlıklı ve bereketli olması için toprağın yerine bir element konulması gerektiğini herkes bilmez . Çok az kişinin bildiği bir malzemeden yani perlitten bahsediyoruz.

Bu bitki için neden iyidir? Perlit volkanik kökenlidir, bu nedenle mükemmel bir ısı yalıtkanıdır. Ayrıca dalların köklenmesine yardımcı olur.

perlit

Görünüm polistiren toplara çok benzer, aslında perlit beyazdır ve çok hafiftir, orkidenin pH’ını bile değiştirmez . Fidanlıklar, toprak gibi sıkışmadığı ve bu nedenle suyun durgunlaşması imkansız olduğu için suyun doğru şekilde alınmasını sağladığı ve köklerin nefes almasını kolaylaştırdığı için bitkinin büyümesini ve gelişmesini desteklemek için kullanır.