Kötü kokular tuvaletlerde tekrarlayan bir problem olabilir. Düzenli bakıma rağmen, bunlar kalıcı ve rahatsız edici olabilir. Ondan uzun süre kurtulmak için ucuz, basit ve ustaca bir numara keşfedin.

Bazen kötü kokular inatçı olabilir ve gerçek bir günlük sorunu temsil eder. Neyse ki, durdurulamaz bir teknik, onsuz yapabileceğiniz bu rahatsızlıkla savaşmanıza yardımcı olabilir!

Temiz tuvaletler

Bu hile sadece dezenfekte etmek için değil aynı zamanda tuvaletlerinizi kokulandırmak için de kullanışlıdır.

Bunun için sıvı el sabunu, kabartma tozu ve nane aromalı diş macununa ihtiyacınız olacak. Malzemeleri bir çorba kaşığı miktarında eşit oranlarda karıştırın. Karışımı homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Plastik bir torbaya dökün ve sıkıca bağlayın. Ardından, plastik torbaya bir iğne ile yaklaşık 20 delik açın. Torbayı  tuvalet tankına yerleştirin . Birkaç gün tuvaletinizi güzel kokutur.

Tuvaletlerinizin her zaman güzel kokmasını sağlayacak diğer ipuçları

klozet kapağını aç

Bu diş macunu, kabartma tozu ve sabun macununu kullanmanın ötesinde, kötü tuvalet kokularından kurtulacak başka ustaca yöntemler de var.

· Karbonat

Kabartma tozu, kötü tuvalet kokularından kurtulmanın en iyi çözümlerinden biridir. Kabartma tozu ile dolu küçük bir kaseyi kaseye dökebilirsiniz ve işte!

Beyaz sirke

Beyaz sirke, kötü kokuları gidermek de dahil olmak üzere çeşitli temizlik görevlerini yerine getirmek için ideal bir doğal bileşendir. Dezenfektan etkisi sayesinde sadece tuvaleti derinlemesine temizlemekle kalmaz, aynı zamanda yüzeyi de kokudan arındırır.

Banyoyu her gün havalandırın

Kötü kokuları önlemek için tuvaleti en az 10 dakika havalandırmak önemlidir.

Havluları iyi kurulayın

Nem nedeniyle havlular küf biriktirebilir. Bu nedenle kullanımdan sonra iyice kurutmak önemlidir.

Kendi hava spreyinizi yapın

Tuvaletinizin güzel kokması için kendi ev yapımı oda spreyinizi yapabilirsiniz. En sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla seyreltin ve biraz su ile karıştırın. Karışımı püskürtücü takılı bir şişeye koyun ve bu solüsyonu ortam havasına püskürtün.

çamaşır        deterjanı

Deterjanın tuvaleti kokudan arındırması için bu ürünün bir damlasını depoya dökün. Böylece her sifonu çektiğinizde kokusu çıkacak ve  tüm banyo  çok hoş kokacaktır.

ev