Elektrikli süpürge kullanmak, halı, döşeme ve mobilya gibi çeşitli ev yüzeylerinden toz ve kiri temizlemede etkilidir.

Halının üzerine bir çay kaşığı kabartma tozu

Ayrıca elektrikli süpürge kullanımı, alerjenlerin varlığını azaltmaya ve evin içindeki havanın kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur. Öyleyse elektrikli süpürgeyi ne sıklıkta kullanmanın önerildiğini ve onu yaygın bir ev ürünü olan sodyum bikarbonatla ilişkilendirmenin yararlılığını görelim.

ne sıklıkla vakumlanır

Elektrikli süpürge kullanmak tozu gidermek için etkiliyken, temizlik rutininize kabartma tozu eklemek, koku giderme ve temizleme özellikleri sayesinde halı gibi yüzeylerin temizliğini daha da iyileştirebilir.

Halı temizleme

Elektrikli süpürgeyi kullanmak için ideal sıklık, temizlemeyi düşündüğünüz yüzeye bağlıdır. Ayrıca, zemin temiz görünse bile, zeminin malzemesi ve türü ne olursa olsun, birikinti, kalıntı ve diğer kir türlerini birikebileceğini dikkate almak önemlidir .

Ayrıca toz akarları ve bakteriler zeminlere ve halılara kolayca yerleşebilir, bu nedenle düzenli temizlik gereklidir.

Halılar , daha fazla toz akarı biriktirebildikleri için diğer yüzeylere göre daha kolay kirlenme eğilimindedir . Bu nedenle, çoğalmalarını azaltmak için bunları düzenli olarak vakumlamak özellikle önemlidir .

Halının üzerinde kabartma tozu ve elektrikli süpürge

Kabartma tozunu elektrikli süpürgeyle birlikte kullanmak mantıklı çünkü evdeki yüzeylere çeşitli faydalar sağlayabilir. Alkali bileşimi sayesinde kabartma tozu, zemin ve halılardaki kiri etkili bir şekilde çözebilir.
Halılarda kabartma tozu
Ayrıca, ortamdaki kokuyu gidermek için doğal yeteneği, vakumlamadan önce yüzeylere tazelik kazandırmak için özellikle yararlıdır. Ayrıca halı ve kilimlerdeki bakteri ve akarları yok edebilen antibakteriyel gücü de küçümsenmemelidir.
Elektrikli süpürgenin kullanımını kabartma tozu ile birleştirmek çok basittir. Temizlenecek zemine veya yüzeye uygun miktarda kabartma tozu serpin ve ardından toz, leke ve kötü kokuları gidermek için elektrikli süpürge kullanın. Bu sayede ev içi yüzeylerde daha etkili ve derinlemesine temizlik elde etmek mümkündür.
Halıları kabartma tozu ile etkili bir şekilde temizlemek için, tozu yüzeye eşit şekilde serpiştirmeniz ve yaklaşık 30 dakika bekletmeniz gerekir. Daha sonra, halıdaki toz ve kokuları gidermek için elektrikli süpürgeyi kullanmanız yeterlidir. Bu basit işlem, etkili ve eksiksiz halı temizliği sağlayabilir.

Kilimler ve halı zeminler

Halıların temizliği boyutları nedeniyle halıya göre daha kolaydır .  Kolayca çalkalanıp kiri çıkarmak için hafifçe vurulabilirler ve tabii ki elektrik süpürgesiyle de çekilebilirler.

Halıları ve zeminleri kabartma tozu ile temizleyin

Yatak odalarını, yemek odasını veya banyo halısını temizlemek için kabartma tozu kullanabilirsiniz, sadece tozu serpin ve hemen süpürün .

Ardından, birkaç damla lavanta, nane veya okaliptüs esansiyel yağını bir su spreyi ile seyreltebilir ve solüsyonu temizlemesi ve koku gidermesi gereken halıların üzerine hafifçe püskürtebilirsiniz. Son olarak solüsyonu açık havada veya iyi havalandırılan bir yerde halılara etki etmesi için bırakın.

ev