Hızlı çiçeklenme nasıl sağlanır? Bunun bir tutamıyla, evinizdeki her çiçek çiçek açar! En ünlü yeşil parmakların kullandığı numarayı ortaya çıkardı.

Evinizdeki her çiçeğin açmaya devam etmesini sağlamak için sizi suskun bırakacak bir çözümümüz var . Bu bileşenin bir tutamı, bereketli bir çiçeklenme için yeterlidir .

Çiçekler ve çiçeklenme, bitkilerinizi kurtaracak teknikler

Siz de bir bitki aşığıysanız , küçük çiçeklerin doğumunu dört gözle beklediğinizden emin olun . Çiçeklenmenin her zaman bereketli ve her şeyden önce garantili olması nasıl sağlanır ? Sadece acemiler değil, aynı zamanda çiçekçilik uzmanları da bazen kendilerini açmayan çiçeklerle ve çabuk solan bitkilerle uğraşmak zorunda bulurlar .

çiçek ve çiçek

Doğal olarak gerçekleşmesi gereken bu çiçeklenme sürecinin yokluğuna katkıda bulunan birkaç neden vardır . Örneğin, bitkileri veya çiçekleri güneş ışığına maruz bırakmanın iyi olmadığını biliyor muydunuz ?

Aşırı ısı , bitkinin köklerini yakabilir ve hepsinden önemlisi, açması veya hayatta kalması zor olacak küçük çiçekleri kurutabilir. Ve sulama hakkında ne biliyorsun? Örneğin, bitkilerinizi her gün sulamanın akıllıca bir hareket olmadığını söylüyoruz .

Bunun yerine daima topraktaki nemi kontrol edin . Bitkinizin suya ihtiyacı olup olmadığını kendiniz anlayacaksınız: Gereğinden fazla sularsanız boğulursunuz ve bu nedenle çiçeklerin açması imkansızdır.

Aynısı ters yönde de olur: Çok az sularsanız, çiçeklenme süreci yine de duracaktır. Öyleyse çözüm nedir? Daha deneyimli olanlara sormalı veya evinizdeki bitkilerin özelliklerini incelemelisiniz : ancak bu şekilde yeşil mücevherinizin doğal olarak hayatta kalmasını garanti edebileceksiniz.

Ancak buraya kadar geldiyseniz, bunun nedeni sizin de kısa sürede bereketli bir çiçeklenme görmek istemenizdir. Size kesinlikle ağzınızı açık bırakacak bir numara söylüyoruz : Bu teknikle evinizdeki her çiçek hızla açacak.

Her çiçeğin anında çiçek açması için doğal teknik

Sizlere sunmak üzere olduğumuz teknikle evinizdeki her çiçek bir anda açarken bulacaktır . Olağanüstü bir gösteriye tanık olmaya hazır olun. İşte ihtiyacın olan şey.

çiçekli balkon

Kendi süper gübrenizi yapmak için bu adımları dikkatle takip edin. Yapmanız gereken ilk şey kendinize biraz beyaz şeker almak ! Evet, bu tam olarak evde sahip olduğunuz herhangi bir çiçeğin açmasını sağlayabilecek doğal bir iksir yaratmanıza izin verecek bileşendir .

Son zamanlarda bitkilerinizin yapraklarında sarı bir patina olduğunu veya hatta düşmeye başladığını fark ettiyseniz , bunun nedeni acı çekmeleridir. Bir bitkinin sağlıksız bir görünüme sahip olmasının tek nedeni, ihtiyacı olan tüm besin maddelerini topraktan alamamasıdır.

Bu durumda gübreye ihtiyaç duymasının nedeni budur . Ve sadece bitkilerin iyileşmesini değil, çiçeklerin de açmasını sağlayacak bir çözüm üretmek için şekerden daha iyi bir ürün var mı ?

Şeker, hücre yenilenmesini sağlayan glikoz açısından açıkça zengindir . Su ile birleştirilirse , bu solüsyonun köklerin daha sağlıklı ve sağlam hale gelmesini ve küçük çiçeklerin doğmasını sağlayacağını söylemeye gerek yok .

Bu doğal gübreyi yapmak için nasıl yapmanız gerekiyor? İki olasılığınız var. Ya da sadece bir kaşık şeker alıp bitkinizin içine koymanız , toprağı hafifçe hareket ettirmeniz gerekir (böylece kısa sürede bitkinin tekrar parlak bir görünüme kavuşacağını ve üzerinde birçok küçük çiçeğin belireceğini göreceksiniz. ) veya şekeri , ancak her zaman bir kaşık miktarında, bir litre suya dökebilirsiniz .

Karışımı karıştırın ve bitkinizi sulamaya başlayın . Bu gübre bir sürü küçük çiçeğin açmasını sağlayacak ! Bu tekniği deneyin ve evinizde sahip olduğunuz herhangi bir çiçeğin açacağını göreceksiniz! Garantili sonuç.

Bununla birlikte, şeker kadar etkili mükemmel bir gübre yapmanızı sağlayan başka bir tekniği de açıklıyoruz . Yapmanız gereken ilk şey, yeşim bitkisi olarak bilinen ve ondan üç yaprak almanız gereken bir bitki elde etmektir.

Yapacağımız bu iksir çiçeklerin büyümesine ve gelişmesine süper olumlu etkisi olduğu gibi bitkimizin köklerini de güçlendiriyor. Bu yaprakları aldıktan sonra, bir bıçakla parçalamaya başlayın .

Daha sonra bunları bir karıştırıcıya dökün ve oda sıcaklığında 2 litre su ekleyin. Her şeyi birkaç dakika karıştırın: Mikserle elde edilen sıvıyı bir süzgeçle yeterince süzdükten sonra, başka bir kaba dökeceğiniz yeşil bir çözelti elde edeceksiniz .

Bu karışımı bir litre su ekleyerek seyreltin ve solüsyonu bir bardağa dökün. Bu noktada bitkinizin toprağını sulamaya başlayın . Bu işlemi 20 günde bir tekrarlamanız gerekmektedir . Suyun doğrudan köklerin altına aktığından emin olun. İşte bu, bu tekniklerle herhangi bir çiçek anında çiçek açar.

Şeker