Bundan sadece 1 bardak bile hem balkonda hem de bahçede bir çok çiçeğin yeşermesine neden olur. İşte bitkilerinizin kısa sürede çiçek açmasını sağlayacak tek bileşen.

Bundan sadece 1 bardak birçok çiçek yetiştirecek

Bitkilerinizin aniden çiçek açmasına tanık olmak ister misiniz ? O halde hemen bu tarifi hazırlayın! Ancak bu şekilde hem balkonda hem de bahçede çok sayıda çiçeğe sahip olabileceksiniz .

Bitkiler ve çiçeklenme: neden çiçekler genellikle görünmez

İklim, dış sıcaklıklar ve bitkilerinize gösterdiğiniz özen , onların hayatta kalmalarını veya yok olmalarını belirleyen önemli faktörlerdir .

solmuş bitki

Bol çiçekli ve bitkili bir bahçenin veya balkonun bakımı kesinlikle kolay değildir . Ve hayır, yeşil başparmak uzmanı olmak için sadece internette bahçecilik hakkında okumak yeterli değil .

Çoğu zaman , muhteşem yeşil mücevherlerimizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için teknikler ve püf noktaları öğrenmek de gereklidir . Bitkileriniz neden çiçek açmakta zorlanıyor, hiç merak ettiniz mi? Genellikle hata, dengesiz hava, diğer zamanlarda onları yerleştirdiğiniz ortam ve hatta bazen transfer veya sulamaya dikkat edilmemesidir.

Bir bitkinin hayatta kalması ve gelişmesi için, mevcut değilse mutsuz bir son kadere yol açan bazı temel koşullara ihtiyacı vardır : yeşil mücevherimizin ölümü .

Siz de çiçeklenmenin geç gelmesini bekliyorsanız ya da hiçbir şey olmayacak gibi görünüyorsa üzülmeyin. Bugün balkonunuzda veya bahçenizde çiçek açtıracak bir numara öğreneceksiniz – sihire tanık olmak için bundan bir bardak almanız yeterli.

Bundan sadece 1 bardak kısa sürede çok sayıda çiçek yetiştirecek

Çiçeklenme sürecini endişeyle bekliyor ama maalesef bunun olmayacağına inanıyorsanız, merak etmeyin: Paylaşmanız için bir sırrımız var. Özellikle yeşil mücevherlerimize en iyi özeni ve ilgiyi garanti etmek için mümkün olan her şeyi yaptığınıza inanıyorsanız , bir bitki çiçeği yapmak bazen gerçekten karmaşık bir iştir .

Başarısız çiçeklenme süreci bazı kesin faktörlere bağlı olabilir:

  • kararsız hava;
  • uygun olmayan toprak;
  • yanlış veya başarısız aktarım;
  • güneş ışığına yanlış maruz kalma;
  • yanlış veya hiç sulama;
  • uygun olmayan kimyasallar veya gübreler.

Gelmeyen çiçek açma sorununu çözmek istiyorsanız , hala zaman var. Bugün çok az kişinin bildiği bir sırrı açıklayacağız . Ancak bu şekilde hem balkonda hem de bahçede çok sayıda çiçeğe sahip olacaksınız.

Size nasıl yapılacağını öğreteceğimiz bu doğal gübre sadece ucuz ve hızlı hazırlanır değil, her şeyden önce her tür bitki için mükemmeldir: gül bahçeleri, menekşeler, orkideler, sulu meyveler.

Peki bitkilerinizi kurtaracak bu sihirli içerik nedir ? Sadece patates ! Evet, doğru okudunuz. Mutlaka evinizde bulunduracağınız ya da çoğu zaman yemeklerinizin baş kahramanı olan ve mucize yaratacak olan bu meşhur yumrudur.

Çiçekli bitkiler için patates

Prosedür çok basit. İstediğiniz büyüklükte bir patatesi blendera koyun ve üzerine 1 litre oda sıcaklığında su ekleyin . En az 3 dakika maksimum hızda karıştırın. Patatesinizi karıştırdıktan sonra, akıcı ama oldukça kalın bir çözelti elde edeceksiniz.

Sıvıyı steril gazlı bezle kaplı bir süzgeçten süzdükten sonra bir nebulizatöre veya ölçüm kabına dökün . Tamamlamak! Organik gübreniz kullanıma hazır.

Tek yapmanız gereken tüm bitkilerinizin üzerine dökmek . Sadece kullanım yöntemine dikkat edin: çiçeklenme şovunu gördüğünüzden emin olmak için bu tekniği her 30 günde bir kullanmalısınız . Sonuç inanılmaz olacak: Birkaç hafta sonra hem balkonda hem de bahçede birçok çiçek doğacak.

Patates gibi bir yumrunun çiçeklenme sürecini garanti etmesi nasıl mümkün olabilir ? Patatesin zengin olduğu azot, fosfor, magnezyum, potasyum ve diğer mikro besinler sayesinde .

Piyasada bulunan kimyasal gübreleri satın almanıza gerek yoktur . Sadece bir patatesle güzel ve uzun ömürlü bir çiçek elde edebilirsiniz . Bu karışımdan sadece 1 bardak bile hem balkonda hem de bahçede bir çok çiçeğin yetişmesini sağlayacaktır.