Ucuz, kolay ve hızlı bir şekilde ev yapımı doğal bir böcek ilacı yapın: sivrisineklerden ve diğer böceklerden kurtulun. Bu nasıl.

Sivrisinekleri uzak tutun

Son yıllarda, evde böceklerin varlığı gibi yaygın sorunları çözmek için doğal çözümler arama eğilimi giderek arttı . İlginç ve az bilinen bir çözüm, doğal bir böcek ilacı oluşturmak için kahve ve karanfil yakmaktır . Nasıl yapacağınıza bakalım, bu şekilde sivrisinekleri ve diğer böcekleri yok etmiş olursunuz.

çünkü işe yarıyor

Kahve ve karanfil neden yakılır ? Her iki bileşen de onları böceklere karşı etkili kılan özelliklere sahiptir . Örneğin kahve , böcekler üzerinde nörotoksin görevi gören bir bileşik olan kafein içerir . Bu , böceklerin kafeine maruz kaldıklarında sinir sistemlerine zarar vererek ölümlerine yol açtığı anlamına gelir . Ayrıca kahvenin ağır bir kokusu vardır.böceklerden korunmak için kullanılabilir .

Evden böcekleri yok et

Öte yandan karanfil , öjenol adı verilen ve doğal bir böcek ilacı görevi gören esansiyel bir yağ içerir . Öjenol böcekler için zehirlidir , ancak insanlar ve evcil hayvanlar için güvenlidir . Ayrıca karanfil , böcekleri kovmada etkili olan özel bir koku da verir . Bu iki bileşenin kombinasyonu , bu nedenle, bir şey yaratmamıza izin verir .güçlü doğal böcek ilacı

Böylece sivrisineklerden ve diğer böceklerden kurtulursunuz

Böceklere karşı savaşı kesin olarak kazanmanızı sağlayacak doğal böcek ilacının hazırlanması çok basittir İhtiyacımız olacak: kahve tozu , karanfil , bir fincan , bir mum ve bir çakmak .

Başlamak için, neredeyse dolu olacak şekilde bir fincana biraz kahve tozu dökün . Bundan sonra mumu alıp fitile ulaşana kadar parçalara ayırmaya başlıyoruz ki bu da elde etmekle ilgilendiğimiz şey . İşi kolaylaştırmak için ince silindirik bir mum kullanmak en iyisidir . Alternatif olarak, bir eşleştirme kullanabiliriz .

Fitil elde edildikten sonra çay kaşığının sapı veya çatal yardımıyla kahvenin ortasına çukur açıyoruz . Fitili hendeğe sokuyoruz ve alt ucunu kahve tozu ile kapatıyoruz , böylece sadece bir kısmı dışarıda kalıyor Bu noktada karanfilleri ekleyip kahve tozunun içine gömüyoruz .

Evden böcekleri yok et

Çakmak yardımı ile fitili yakmamız yeterli . Birkaç saniye içinde fitilin yandığını göreceğiz , ardından alev kahveye ulaşacak ve kahve karanfillerle birlikte böcekleri kovalayarak aromasını yaymaya başlayacak .

Daha da etkili bir sonuç için en ideali böceklerden arındırmak istediğimiz ortamlarda birkaç noktaya yerleştirilmek üzere üç veya dört bardak doğal haşere ilacı hazırlamaktır . Bu doğal böcek ilacı , sinekleri, sivrisinekleri, tatarcıkları ve karıncaları kalıcı olarak ortadan kaldırarak işini etkili bir şekilde yapacaktır . 

Ekolojik ve ekonomik

Bu doğal böcek ilacının etkili olmasının yanı sıra başka faydaları da vardır. İlk olarak, çok ucuz : kahve ve karanfil , herhangi bir süpermarkette veya baharatçıda bulunabilen yaygın malzemelerdir . İkincisi, tamamen doğal olması ve zararlı kimyasallar içermemesi , çocukların ve evcil hayvanların çevresinde kullanılmasını güvenli hale getirir .

Son olarak, kahve ve karanfil kokusu da hoş olabilir ve ev ortamını güzelleştirebilir , bu da onu , genellikle hoş olmayan kokuları olan ticari böcek ilaçlarından hoşlanmayanlar için çekici bir seçim haline getirir . Özetle, doğal bir böcek ilacı oluşturmak için kahve ve karanfil yakmak, böcekleri evlerinden veya bahçelerinden uzak tutmanın güvenli ve ekonomik bir yolunu arayan herkes için ideal bir çözümdür.bahçe _

ev