Ekonomik, kolay ve hızlı bir şekilde ev yapımı doğal bir böcek ilacı yapın: sivrisinekleri ve diğer böcekleri yok edin. İşte böyle.

Sivrisinekleri uzaklaştırır

Son yıllarda evlerde böceklerin  varlığı gibi  yaygın sorunların  çözümü için  doğal çözümler  arama  eğilimi giderek arttı   .  İlginç ve  az bilinen bir  çözüm , doğal  bir böcek ilacı oluşturmak için  kahve ve karanfili  yakmaktır   . Bakalım bunu nasıl yapacağınızı görelim, bu şekilde sivrisinekleri ve diğer böcekleri yok etmiş olursunuz.

çünkü işe yarıyor

Kahve ve karanfil neden  yakılır  ? Her iki  bileşen de onları böceklere  karşı  etkili  kılan  özelliklere  sahiptir   . Örneğin kahve,  böcekler üzerinde  nörotoksin  görevi  gören bir bileşik olan  kafein  içerir   .  Bu ,   kafeine  maruz kalan böceklerin sinir  sistemlerine  zarar  vererek  ölüme  yol açabileceği  anlamına gelir   . Ayrıca  kahvenin böcekleri kovmak  için kullanılabilecek  güçlü  bir  kokusu vardır  .

Böcekleri evden uzaklaştırın

Karanfil ise  doğal bir böcek ilacı   görevi gören  öjenol  adı verilen  esansiyel bir yağ içerir  . Eugenol  böcekler   için  zehirlidir ancak insanlar  ve   evcil  hayvanlar için  güvenlidir   . Ayrıca  karanfil , böcekleri uzaklaştırmada etkili olan   özel  bir koku  da yayar   .  Bu iki  bileşenin kombinasyonu  bu nedenle güçlü bir doğal böcek ilacı  oluşturmamıza olanak  tanır  .

Bu şekilde sivrisinekleri ve diğer böcekleri ortadan kaldırırsınız.

Böceklere  karşı  mücadeleyi  kesin olarak  kazanmanızı  sağlayacak  doğal böcek ilacını hazırlamak   oldukça  basittir  İhtiyacımız olanlar:  kahve tozu  ,  karanfil  , bir  fincan  , bir  mum  ve bir  çakmak  .

Başlamak için,   bir  bardağa  biraz  kahve tozu dökün  , böylece   neredeyse tamamen dolsun . Daha sonra  mumu alıp, elde etmek  istediğimiz  fitile ulaşana kadar onu  parçalara  ayırmaya  başlıyoruz   .  İşi  kolaylaştırmak için  ince ,  silindirik  bir mum kullanmak daha iyidir  . Alternatif olarak match kullanabiliriz   .

Fitili aldıktan sonra   bir  kaşık  veya  çatalın sapını  kullanarak   kahvenin ortasında  bir çukur  oluşturuyoruz  . Fitili  çukura  yerleştirip  alt   ucunu   kahve tozuyla  kaplıyoruz ,  böylece  sadece bir kısmı dışarıda kalıyor  . Bu noktada karanfilleri  ekleyip  kahve  tozunun  içine  gömüyoruz  .

Böcekleri evden uzaklaştırın

Yapmamız gereken tek şey  fitili çakmak  yardımıyla  yakmak  .  Birkaç saniye içinde fitilin söndüğünü göreceğiz, ardından alev  kahveye ulaşacak  ve kahve  karanfillerle  birlikte   aromasını  yaymaya  başlayacak  ve böcekleri  korkutacak   .

 Daha da  etkili bir sonuç için  ideal olan,  böceklerden arındırmak  istediğimiz ortamlarda  çeşitli yerlere  koymak üzere  üç veya dört bardak doğal böcek ilacı  hazırlamaktır   . Bu  doğal böcek ilacı , sinekleri, sivrisinekleri, tatarcıkları ve karıncaları  kalıcı olarak  yok ederek  işini etkili bir şekilde yapacaktır   .

Ekolojik ve ekonomik

 Bu  doğal böcek ilacının etkili olmasının yanı sıra   başka avantajları da vardır. Her şeyden önce çok ucuzdur  :  Kahve  ve  karanfil  herhangi bir süpermarkette  veya  baharatçıda  bulunabilen  yaygın  malzemelerdir   . İkincisi, tamamen doğal olması   ve hiçbir  zararlı kimyasal içermemesi, çocukların  ve  evcil hayvanların  çevresinde kullanımını  güvenli  kılmaktadır   .

Son olarak,  kahve  ve   karanfil  kokusu da hoş  olabilir   ve   ev ortamını  parfümleyebilir , bu da  çoğu zaman  hoş olmayan kokular yayan ticari böcek ilaçlarını  sevmeyenler için  onu ilginç bir seçenek haline getirir  . Kısacası,  doğal  bir böcek ilacı oluşturmak için  kahve  ve  karanfili yakmak , evinden  veya   bahçesinden  böcekleri uzaklaştırmanın  güvenli  ve ekonomik  bir yolunu arayanlar için  ideal  bir  çözümdür  .

ev