Herkesin yeşil parmakları yoktur, aslında bitkilerimizin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak bazı püf noktaları bilmek iyidir. Örneğin, bitkileri bu kendin yap bileşimi ile sulamanın yeterli olacağını herkes bilmiyor: nasıl olduğunu öğrenelim. 

En sevdiğimiz bitkiler ölürken ne yapmalıyız? Elbette daha dikkatli olmalı ve bir an önce yeniden doğması için bazı püf noktaları bilmeliyiz. Onları iyileştirecek, onları gür, sağlıklı ve güçlü yapacak harika bir bileşik yapabileceğinizi herkes bilmiyor: hadi nasıl yapılacağını öğrenelim.

Ölmekte olan bitkiler: işte yapmanız gerekenler

Bildiğiniz gibi su, bitkilerimizin gelişimi için çok önemli bir bileşendir. Su eksikliği yaprak kaybına neden olabilir ve hatta ölmesine neden olabilir. Tesisimizin ihtiyacını anlamak çok önemlidir. Ayrıca, ne zaman sulayacağınızı anlamanız gerekecek, en doğru an toprağın çok kuru olduğu an olacaktır .

İşte tam da bu nedenle tesislerimizi sürekli kontrol altında tutmak önemlidir . Her canlı gibi özene ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Bitkilerimiz çok sık beslenmelidir, bazen su yetmese bile aslında ölmekte olan bitkilerinizi canlandıracak gerçekten harika bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Prosedür çok basit, üstelik size çok para kazandıracak çünkü ekonomik, ekolojik ve dolayısıyla doğal bir çözüm : basit adımlarla bitkilerinizi nasıl canlandıracağınızı öğrenelim.

ölü bitki

Prosedür: tüm detaylar

Mutfakta bulduğumuz malzemelerle bitkilerimizi mükemmel şekilde besleyebileceğimizi herkes bilmiyor. Tek yapmanız gereken, bitkinin gelişmesine ve büyümesine yardımcı olacak inanılmaz bir gübre yapmak için iki uygun ürün kullanmak. Bildiğiniz gibi, iyi bir nitrojen dozuna sahip olması önemlidir ve size açıklamak üzere olduğumuz çözüm tam size göre.

Bitki beslenmesi, güçlü ve sağlıklı büyümesi için çok önemlidir. Tam da bunun için bitki besleme için iki doğal ve uygun elemente ihtiyacınız olacak Gerçekten çay ve yulaf ezmesinden bahsediyoruz.

Prosedür çok basit, sadece bir çay poşeti açıp yaprakları bir kavanoza koymanız yeterli. Ardından, bir çorba kaşığı yulaf ezmesi ve kaynar su ekleyin. Her şeyi karıştırın, malzemelerin bir veya iki saat karışmasına izin verin ve bir elek ile süzün.

Bitkileri sulamak

Tek yapmanız gereken bu harika bileşikle bitkilerinizi sulamak. En az üç haftada bir kullanmanızı tavsiye ederiz . Kısa sürede bitkilerinizin sağlıklı ve hayat dolu büyüdüğünü göreceksiniz. Bu yöntemle çevreye zararlı olan tüm bu kimyasal gübrelere çok fazla para harcamaktan kurtulacaksınız.