Press ESC to close

Burnt Pot: Bu kusursuz numara ile yeni kadar iyi olun!

Mutfakta bir dikkat dağınıklığı, ani bir telefon görüşmesi, postacı ve tencere yandı! Yazık! Umutsuzluğa kapılmak işe yaramaz, siper almak için koşmak daha iyidir, ancak dikkatli olun.

Aslında, aşındırıcı süngerleri kuvvetlice ovalayamayız, özellikle de dökme demir veya yapışmaz tava ise! Ancak yanılmaz, hassas ve etkili bir numara var.

Meraklı? Başlamak

Yanmış çömlek: Bu kusursuz numara ile bir dakika içinde geri alın!

Yanmış çömlek: Bu kusursuz numara ile bir dakika içinde geri alın!

İşte topaklanmış bir tencereyi temizlemek için ihtiyacınız olan şeyler:

  • diş macunu, 1 çay kaşığı
  • kabartma tozu, 1 çay kaşığı
  • yumurta kabuğu, 1 toz
  • limon suyu (tatmak için)

İlk olarak, bir et tokmağı ile durulanmış temizlenmiş bir yumurta kabuğunu çok ince bir toza düşürün. Daha sonra diş macunu, kabartma tozu, limon kabuğu ve limon suyunu tam olarak yazdığımız sırayla bir kaseye koyun.

Homojen ve beyazımsı bir macun elde etmek için malzemeleri dikkatlice karıştırın (çoğu diş macununun rengine bağlı olsa da). Tavaya yayın ve yumuşak bir süngerle yanmış kabuklanmaların üzerine sürün. Birkaç dakika bekletin ve musluğun altında durulayın.

Yeni kadar iyi olacak!

Bu prosedürle bir dakikadan daha kısa bir sürede güvecinizi yenisine geri getireceksiniz, ancak mümkün olan tek çare bu değil. Pek çok şey evde ne olduğuna bağlı.

Örneğin, tavayı hemen suyla doldurabilir, yarım bardak beyaz şarap sirkesi ekleyebilir, tekrar ocağa koyabilir ve her şeyi kaynatabilirsiniz. Sirkenin yağ giderici özellikleri artık yiyecekleri çözer ve gaz kapatıldıktan ve tencere soğuduktan sonra bunları kolayca çıkarabilirsiniz.

Veya yine bir kabartma tozu kreması deneyin: 3 ölçü kabartma tozu ve 1 ölçü su ile kolayca hazırlanır, birlikte karıştırılır.

Ovalamak istemezseniz tencerede limon suyuyla suyu kaynatıp buharlaşmaya başlayınca karbonat ekleyebilirsiniz. Ocağı kapalıyken yarım saat bekletin ve durulayın.

Kolanın aşındırıcı gücünü hiç deneyimlediniz mi? Kaynatmak için kısık ateşte pişirin, süzülmesine izin verin ve durulayın.

Kısacası, çözüm sıkıntısı yok. Hangisini tercih edersin?

ev