Yumuşak ve huzurlu bir gece geçirmek için nevresim elemanlarının bakımı şarttır. Temiz, kokulu ve kırışmış nevresimler ihtiyacınız olan konforu sağlar. Çamaşır makinesinden geçmek genellikle çarşaflarınızı kırıştırır ve bu da onları ütüleme olasılığını artırır. Çok korktuğunuz bu sıkıcı görevden kaçınmak için basit bir hareket çözüm olabilir.

Buruşuk yatak takımları dokunmak hoş değildir ve ütülemek oldukça sıkıcı bir iş olabilir. İşte mümkün olduğunca az kırışıklı çarşaflar elde etmenize yardımcı olacak bir numara  . Anahtar sadece tek bir bileşen kullanmaktır.

Buruşuk bir tabakayı ütüleyin

Bu popüler malzemeden bir kepçe çamaşır makinenize atın ve çarşafların kırışmasını önleyin.

Ya çamaşır makinenize atacağınız basit bir kaşık dolusu yemeğin yatağınızdaki kırışıkları önleme konusunda fark yaratabileceğini söylesek? Bunun için tabakanın liflerini yumuşatacak belirli bir ürüne güvenebilirsiniz:  beyaz sirke .   Bu aynı zamanda yumuşatıcıya en iyi doğal alternatif olarak öne çıkmasının nedenidir  .

Beyaz sirke oybirliğiyle dikkate değer bir ev ürünü olarak  kabul edilirken , çoğumuz hala kumaş üzerindeki etkinliğinin farkında değiliz. Çarşafların ve giysilerin yanı sıra çarşafları yıkamak ve iyi durumda tutmak için değerli bir müttefik olduğu ortaya çıktı. Bu sayede tekstilleriniz veya başka herhangi bir kumaşınız rengini ve canlılığını geri kazanabilir. Buna sirkenin cilt için güvenli olduğunu ve bu nedenle cildi kimyasallara karşı hassas olanlar için ideal olduğunu ekleyin.

Çamaşır makinesinin çekmecesine beyaz sirke döküldü

Beyaz sirke sayesinde pürüzsüz bir tabaka elde etmek için, sadece yumuşatıcı yerine kullanın. Bunu yapmak için ürünü  yumuşatıcıya ayrılmış bölmeye dökmeniz  yeterlidir ve hepsi bu kadar. Daha fazla beyaz sirke tercih edilmesi tavsiye edilirse, bunun nedeni kumaş yumuşatıcının etkinliğine rağmen, ikincisinin bazen kumaşın yumuşak dokusunu yavaş yavaş kaybetmesine neden olmasıdır. Ancak piyasadaki yumuşatıcıların alerji ve kaşıntılı cilt oluşturması muhtemel olduğundan hepsi bu kadar değil.

Ek olarak, beyaz sirke tercih edildiğinde yumuşatıcı kokusu size dayanılmaz geliyorsa, bunların kullanımını değiştirebilirsiniz. Daha da iyisi, beyaz sirkede kalıp lavanta, limon otu veya okaliptüs gibi seçtiğiniz birkaç damla esansiyel yağı eklemektir  .

Her durumda yumuşatıcınızı beyaz sirke ile değiştirerek nevresimlerinizi daha kolay ütüleyecek ve bir sonraki ütülemeyi daha da kaldırmış olacaksınız.

Yumuşatıcı tabakalara ek olarak, beyaz sirke çamaşır makinesinin bakımını yapabilir

Beyaz sirkenin şaşırtmaktan asla vazgeçmediği belirtilmeli veya hatırlanmalıdır.

Çamaşır makinesi

Bir yandan kabartma tozu gibi beyaz çamaşırları beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Öte yandan, çamaşır makinenizin ömrünü uzatmada etkilidir. Bunu akılda tutarak, yapacağınız tek şey  ayda bir veya iki kez su ve beyaz sirke ile elektrikli süpürgeyle yıkamak ve  makine yeni gibi olacak.

Bu nedenle, genellikle çamaşır makinesinin derinlemesine temizliği için temel bir bileşen olarak kullanılır. Bu nedenle, makinenin lastik contalarında biriken kiri çıkarmak için mükemmeldir. Ayrıca makinenin belirli bölgelerine yapışabilen ve çamaşırların temizliğini değiştirebilen küf ile çok iyi ilgilendiğini  de eklemeliyiz  .

İster kırışıksız çarşafların keyfini çıkarmak, ister çamaşır makinesinin bakımını yapmak veya çamaşırları beyazlatmak olsun, beyaz sirke bize güvenebileceğimiz en iyi doğal müttefiklerden biri gibi görünüyor.

ev