Çamaşır makinesine biraz tuz koymak, kimyasalların bile bazen çözmekte zorlandığı büyük bir sorunu çözebilir. İşte hile ortaya çıktı.

tuz ve makyaj çamaşır makinesi

Her gün taze ve temiz kıyafet ve çarşaflara sahip olmak istiyorsanız, çamaşır yıkamak yapılması gereken günlük işlerden biridir. Giysileri doğru bir şekilde temizlemeye yönelik pek çok hile, örneğin kabartma tozu eklemek gibi, bugünlerde internette dolaşıyor . Pek çok firma “sert” denilen, mineral bakımından zengin su sorunuyla da uğraşmak zorunda kalıyor ve buna yardım etmek için piyasadaki kimyasal ürünlerin yanı sıra, anti-anti özelliği sayesinde sodyum bikarbonat da ideal. -kireç fonksiyonları.

Elbette yapılmaması gereken en yaygın hata, çamaşır yıkarken çok fazla deterjan kullanmamaktır , çünkü bu şekilde daha temiz kıyafetlere sahip olmazsınız, tam tersine. Çok fazla deterjan, yaratabileceği köpük miktarının yanı sıra leke bile bırakabilir ve çamaşır makinesinin kendisinde sorunlara neden olabilir. Ancak çamaşır yıkarken tuzun da çok faydası olabilir.

Çamaşır makinesinde tuz nasıl kullanılır: denenecek püf noktası

şarap lekelerini çıkarmak

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Herkes çamaşır makinesine pirinç koyuyor ve nedeni sizi şaşırtacak: şimdi yapın
  • Ayda 10 kilo vermek için ne yemeli ve diyet sonunda onu nasıl geri almamalı?
  • Elektrik zaman dilimleri: bunlar nelerdir ve para tasarrufu için nasıl kullanılır?

Çamaşır yıkarken kimyasal maddeler kullanmak yerine mümkün olduğunca çevreye zarar vermeyen doğal ürünler kullanmak daha iyidir. Bu ürünlerden biri de güçlü bir doğal leke çıkarıcı görevi görebilen tuzdur . Yağ veya yağ lekelerini temizlemeniz gerektiğinde, biraz kaba tuzla ovalayın ve ardından normal yıkama işlemini yapın. Daha da önemlisi, korkunç şarap lekelerinin artık hiç şansı kalmayacak. Biraz kaba tuz serpin ve bu, şarabı emdiğinde biraz limon suyu ekleyin ve ardından normal şekilde yıkayın.

VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP EDİN

Tuz , özellikle çamaşırlarda sarı lekeler olduğunda beyazlatıcı olarak da etkilidir . Örneğin perdeler genellikle çamaşır suyuna batırılır, ancak bu yeterli değilse, çamaşır suyunun içine biraz tuz konur ve her şey değişir. Tuz ile çamaşırlar hiç bu kadar mükemmel olmamıştı, leke çıkarıcı, beyazlatıcı ve sabitleyici . Çamaşır makinesinin içine koyacağınız bir çay kaşığı tuz, çamaşırlarınıza parlaklık ve renk verecektir.