Fermente sarımsak: İşte balda nasıl fermente edilir

Bu sayfada, ilgileniyorsanız, balda fermente sarımsağı nasıl elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ancak başlamadan önce, gıdaları fermente etmeye başlamamızın ana nedenlerinden birinin, onu mümkün olan en iyi koşullarda korumaya çalışmak olduğu söylenmelidir.

Bu nedenle, balda fermente edilmiş sarımsak, sadece hassas bir tada sahip orijinal tariflerin oluşturulması için değil, aynı zamanda ve her şeyden önce vücudumuzun sağlığı için gerçekten mükemmel bir besindir. Anneannelerimiz yoğun olarak tüketirdi.

Herkes tarafından bilinen ve İtalyan mutfağında çokça kullanılan sarımsak, bu şekilde yeni bir hayata kavuşabilir. Balın aksine lezzetinden dolayı fermantasyon çalışması sayesinde tatlılık ve karmaşıklık kazanabilecektir.

Açıkçası, balı bir “fermantasyon aracı” olarak kullanmak garip görünebilir, çünkü her zaman vazgeçilmez bir antibakteriyel olarak görülür. Aslında, bal bir antibakteriyel olarak kabul edilir, çünkü doğal asitliği, şeker konsantrasyonu ve suyun kıt mevcudiyeti onu herhangi bir mikroorganizma tarafından saldırıya uğramaz hale getirir.

Fermente sarımsak: bal kullanın ve pişman olmayacaksınız!

Başlamadan önce, fermantasyonun koruyucu kapasitesini geliştirmek için balın kesinlikle iptal edilmesi gerektiği vurgulanmalıdır

Fermantasyon için açıkça 2 bileşen vardır: ve bunlar bal ve sarımsaktır. Sterilize edilmiş bir kavanoza ihtiyacınız olacak.

Artık bir sonraki adıma geçmek için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

Prosedür: Talimatlar

Her şeyden önce, kullanmak istediğiniz cam kavanozu doldurmak için ne kadar sarımsağa ihtiyacınız olacağını gözle değerlendirmeniz gerekir. Ancak ilk defa orta boy bir baş sarımsak için doğru kapasite olan 200 mililitre kapasiteli bir kavanoz kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu noktada, tüm sarımsak dişlerini dikkatlice soyun, kesinlikle uçlarını veya orta kısmını çıkarmamalısınız. Açıkçası, hasarlı kısımları çıkarın ve ardından elde ettiğiniz sarımsak dişlerini kavanozunuza koyun.

Geriye kalan tek şey, balın kavanozun dibine ulaşmasını sağlamak ve havanın dışarı çıkması için zaman vermek için balı kavanoza birkaç kez dökmektir.

Hazır kavanozu direkt güneş ışığından uzak bir yere ve oda sıcaklığında bir yere koyun.

Bir ipucu: İlk birkaç hafta boyunca çıkabilecek bal lekelerini toplamak için kavanozun altına bir fincan tabağı yerleştirin.

Buna ek olarak, kavanozu hava geçirmez şekilde kapattıysanız, gaz biriktirmeyi bırakana kadar her gün, yani en az 2 veya 3 hafta boyunca mutlaka havalandırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Zamanla, sarımsak daha koyu ve daha koyu görünecek ve batmaya başlayacaktır. Artık yüzmez kalır başlamaz tadına bakmaya başlayabileceksiniz. Yani ortamın sıcaklığına göre yaklaşık 4 hafta sürecektir.

Çalışmalarınızda iyi şanslar.

Fermente sarımsağın özellikleri

Fermantasyondan sonra sarımsak, vücudumuzu sağlıklı tutmak için faydalı faydalar açısından daha da zengindir.

  • Doğal antibakteriyel özellikler
  • Hücresel yaşlanmayı önlemek için gerekli olan antioksidanlar açısından çok zengindir
  • Fosfor ve kalsiyum kaynağı
  • kardiyovasküler sistemi korur
  • kan basıncını düşürür
  • kan kolesterol seviyelerini düşürür
ev