Birkaç doğal ipucu, kimyasallara başvurmak zorunda kalmadan günlük hayatımızı kolaylaştırabilir. Bu nedenle, buzdolabınızda sıkça karşılaşılan bir sorunu çözmenize yardımcı olacak doğal bir malzemeye dayalı bu tekniği sunuyoruz.

Bu ürünü sadece buzdolabında bırakmak ilk başta birkaç soru sorabilir. Ancak, bu hareketin ne kadar yararlı olduğunu merak etmek meşrudur ve bu yazıda size açıklayacağımız şey budur.

Öğütülmüş kahve yakın çekim

Neden öğütülmüş kahveyi buzdolabında bırakalım?

Buzdolabı bir kez açıldığında midemizi bulandıracak kadar hoş olmayan kokular yayabilir. Bu tür rahatsızlıklara karşı savaşmak için mucizevi bir çözüm var: çekilmiş kahve.

Kötü koku yayan buzdolabı

Kötü kokuları etkisiz hale getirmek için genellikle kabartma tozu kullanırız, ancak öğütülmüş kahve de bu işi yapabilir .

Emiciliğinden yararlanmak için çekilmiş kahveyi bir kaseye dökün ve buzdolabınıza koyun. Etkisinin sürmesi için her ay değiştirmekten çekinmeyin .

Ayrıca, kalan kahve telvesi varsa, aynı işlemi uygulayarak onları da kullanabilirsiniz. Tek fark, öğütülmüş kahveden farklı olarak her 15 günde bir değiştirmeniz gerekecek. Üstelik, eğer bilmiyorsanız, kahve telvesi de   doğal bir gübre görevi görebilir.

Kahvenin diğer şaşırtıcı kullanımları

Şekli, öğütülmüş, çekirdekte veya tüketildiğinden bağımsız olarak kahve şaşırtıcı şekillerde kullanılabilir. Bunlardan bazıları:

Kanalizasyon tıkanıklığını açmak için kahve kullanın

Lavabonuzun tıkandığını fark ederseniz, bu sorunu kahve telvesi ile çözmek kolaydır. 1 litre kaynar su ekleyerek gidere dökün .

Drenaj sapması 1

Kahve telvesi ile temiz mutfak yüzeyleri

Ocaklar, tezgahlar veya tabaklar, kahve telvesine batırılmış bir bezle temizleyebileceğiniz yüzeylerdir. Bu hareketi, ilgili yüzeylerde olası bir değişiklikten korkmadan gerçekleştirebilirsiniz.   Gerçekten de, kahve telvesi sodyum bikarbonattan farklı olarak çok aşındırıcı değildir .

Kahveyi hava temizleyici olarak kullanın

Kokusu özellikle hoş olmasının yanı sıra, kahve kötü kokuları emme özelliği ile bilinir. Bu nedenle, bir hava temizleyici yapabilmeniz mantıklıdır. Artık kullanmadığınız bir çorap alın ve içine bir avuç veya iki kahve çekirdeği koyun. Çorabı lastik bir bantla kapatın ve istediğiniz odaya yerleştirin.

Kahveyi el temizleyicisi olarak kullanın

Sarımsak veya keskin koku bırakan herhangi bir yiyecekle uğraştıktan sonra elleriniz kötü kokuyorsa, kahve telvesini düşünün. Tıpkı herhangi bir sabunla yaptığınız gibi , kalan kahveyle ellerinizi ovun ve tüm bu kötü kokulara veda etmek zorunda kalacaksınız.

Kahve telvesi ile karıncaları uzaklaştırın

Kahve telvesi en iyi   doğal karınca kovuculardan biridir , bu zararsız böceklerden onlara zarar vermeden kurtulmak istiyorsanız harika bir çözüm olabilir. Onları fark ederseniz ve onları uzak tutmak istiyorsanız, evin giriş noktalarına kahve telvesi serpin. Zararlılar yaklaştıkça uzaklaşacaklar.

Kahvenin eşsiz lezzetinin yanı sıra, farklı şekillerde kullanılmasına izin veren birçok faydası vardır. Bu da bir yandan günlük hayatımızı kolaylaştıracak.

ev