Press ESC to close

Buzdolabına bir diş sarımsak koymak neden akıllıca? Bu büyük bir sorunu çözer

Ev işleri, bazıları için genellikle angarya ile eş anlamlıdır. Ancak kusursuz bir çamaşır yıkamak için vakit kaybetmeden uygulayabileceğiniz inanılmaz ipuçları var. Çamaşır makinenize tuz döktüğünüzde ne olduğunu öğrenin.

Temiz keten, bir makineyi piyasaya sürerken elde etmek istediğimiz şeydir. Ancak, bazı günlük bileşenlerin daha da temiz ve sağlıklı çamaşırlar elde etmenize yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Makinenize tuz koyun

çamaşır makinesi

Çamaşırların makineye yerleştirilmesi – Kaynak: spm

Sıfır atıkla ilgilenenler ve  geleneksel ve endüstriyel deterjanlara alternatif arayanlar için tüm ev evlerinde bulunabilecek ekolojik, ekonomik bir tüyo burada. Tuzdur . Bu mutfağın olmazsa olmazı ucuzdur ve yavaş yaşamın ve sıfır israfın takipçisi olan çevreye duyarlı etkileyicilerin bloglarında sunulan tariflerin çoğunda önemli bir rol oynar. Tuz, çamaşırlarınızı ve makinenizi temizlemenizi sağlar.

Bunu yapmak için, herhangi bir tuza değil, bir çorba kaşığı tuza ihtiyacınız olacak. Kaba tuza ihtiyacınız olacak çünkü ince veya ekstra ince tuzun aksine, ikincisinden daha yavaş çözülecek ve yıkama ve durulama işlemi boyunca makinede bulunacaktır.

Tuza ek olarak, eski bir t-shirt veya kanvas keserek elde edebileceğiniz bir parça kumaş ve bir miktar ipliğe de ihtiyacınız olacak. Kumaşı, kaba tuzu koyacağınız ve iplikle kapatacağınız bir kese veya kese oluşturacak şekilde katlayın. Ardından poşeti çamaşır makinenize yerleştirip makinenizi gönül rahatlığıyla çalıştırabilirsiniz.

Tuzun çamaşırlarınıza faydaları

Bu hilenin hem çamaşır hem de makine için birçok faydası vardır. Pişman olmayacaksın. Denemek, benimsemektir.

Öncelikle tuz, iç çamaşırlardaki inatçı lekeleri çıkararak perdelerin ve beyaz çarşafların ilk günkü beyazlığına kavuşmasını sağlar. Çocuğunuz bir futbol taraftarı mı ve her antrenmandan sonra beyaz formasını mı kirletiyor? Endişelenmeyin, en sevdiği forması bu numarayla, küçüğünüz ıslak çimenlerin üzerinde yuvarlandıktan sonra bile yeniden beyaz olacak.

Öte yandan, çamaşırlarınız zamanla çekme eğilimi gösteriyorsa, tuzun bunu engellediğini bilin. Artık S bedenine benzeyen L beden beyaz tişört yok. Giysiler çeşitli nedenlerle küçülür, ancak tuz ilk görünümlerini korumalarına izin verir.

Ayrıca tuz suyu yumuşatır. Bu nedenle bulaşık makinelerinde de tuz kullanılır. Ayrıca  tuzun evde başka temizlik işlevleri olduğunu da unutmayın . Fırını temizler, lavabonun tıkanıklığını açar, çatal bıçak takımlarını temizler, yağı veya camları temizler. Bu bileşeni ev temizliğine dahil etmek için pek çok neden var.

kaba tuz

Kaba tuz – Kaynak: spm

Sonuç olarak, tuzun arkadaşınız olduğunu bilin. Tabii ki tabağınızda tüketiminizi sınırlamanız gerekecek, ancak ev işlerine gelince, her şeyinizi verebilirsiniz. Tuzun kolunda birden fazla hile vardır .

ev