Günlük olarak kullanılan mandallar, çamaşırları asmak için kullanılır. Bununla birlikte, çok sayıda varsa, bu aksesuar tamamen farklı bir şekilde kullanılabilir. Bu basit nesnenin zamandan ve yerden tasarruf etmenize nasıl yardımcı olabileceğini açıklayacağız.

Sıklıkla, karşılaşılan belirli sorunlar, olaylar hakkında farklı düşünmemize neden olur. Ve bir nesneyi  tasarlandığından farklı bir amaç  için kullandığınızda olan budur. Bu, sık karşılaşılan bir sorunu çözmenize yardımcı olabilecek mandalların durumudur.

ahşap mandallar

Buzdolabınıza mandal koymanın neden size zaman kazandıracağını öğrenin.

Bir buzdolabının iyi çalışmaya devam etmesi için ömrünü korumayı düşünmeniz gerekir ve buna  düzenli bakım da dahildir . Ancak bazen dikkate almayı unuttuğumuz şey, organizasyon ve yerleşim kriterleridir. Bu detay  , bulaşık ve yiyecek aramak için zaman kaybetmenizi önleyecektir.  Ama bu durumda mandalların rolü nedir?

Ancak nedeni basit. Birçoğumuz kendimizi buzdolabının önüne neleri koyacağımızı ve bunları nasıl yerleştireceğimizi bilmeden secdeye bıraktığımız durumlarda buluyoruz. Bu nedenle,  basit bir mandal  , tüm bunları düzene koymanıza yardımcı olabilir.  Ve düzenli bir buzdolabı, her bir yiyeceği yerine koyarak yiyecekleri unutma riskini ortadan kaldırır. Ve evet, pek olası görünmüyor ama bu durum düşündüğünüzden daha fazla oluyor!

Bunu önlemek için, şişelerin yuvarlanmasını önlemek için ızgaraya sabitleyeceğiniz bir veya iki mandal alın. Anlamış olacağınız ilke, onların yerinde kalabilmeleridir. Bu şekilde, her seferinde yerlerine geri koymak zorunda kalmadan onları en iyi şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca buzdolabındaki diğer eşyaları saklamak için yeterli alan yaratacaktır  .

Buzdolabındaki şişeler

Ayrıca bu klipslerle salata poşetlerinizi ızgara altına asabileceğinizi unutmayın. Cihazınızın içinde daha fazla alan kazandıracak başka bir basit hareket.

Mandalların Diğer Bazı Şaşırtıcı Kullanımları

Elbise mandalları  diğer birçok durumda faydalı olabilir .

Çivi çakmak için mandal kullanın

Bir çivi çakmak için tahta mandal kullanan adam

Kendin Yap işinde yeniyseniz veya bir çekiçle çok rahat değilseniz, basit bir  mandal sizi olası bir ev kazasından kurtarabilir . Bunu yapmak için mandalın ucuna çiviyi takın ve pensenin diğer ucunu tutarken çekiçlemeye başlayın. Bu şekilde herhangi bir risk almazsınız.

Mandallar, kulaklık kablolarını düzenlemenize yardımcı olabilir

Dolaşan kulaklık kabloları, özellikle çoğu durumda onları kopardığınızda, genellikle can sıkıcıdır. Bu, iki mandalı yan yana, biri sağ tarafı yukarı, diğeri baş aşağı yapıştırma tekniğiyle artık olmamalı  . Daha sonra mandalları açmak için kulaklığın kablosunu basınç uygulanan kısımların etrafına sarmanız ve kulaklığı ve jak fişini kıskaç görevi gören kısımlara sıkıştırmanız yeterlidir.

Bu ipuçları bize, birkaç günlük nesnenin diğer şüpheli kullanımları ortaya çıkaracağını ve bunları keşfetmekten hepimizin faydalanacağını hatırlatır!

ev