Buzdolabında bir mandal mı? Ama bu nasıl bir hikaye?

Mandallar, çamaşırları ipliklere sabitlemek, giysilerin yerde kaymasını veya rüzgarla taşınmasını önlemek için tasarlanmıştır. 1853’te günlük sorunlardan birini çözmek isteyen Springfield’lı bir Amerikalı olan David M. Smith tarafından tasarlandı.

O zamandan beri, bu konuda yenilikler gelişti: iç yay yavaş yavaş gevşer, ancak aynı zamanda dirençli hale gelir ve ev hanımlarının görevlerini kolaylaştırır. Başlangıçta ahşaptan yapılmış olan dış kelepçeler, üreticiye bağlı olarak alüminyum veya plastik uçlara dönüştürülür.

Orijinal işlevi o zamandan beri gelişti: dışarıdan, kurutma rafına asıldı, aynı zamanda eve taşındı. Un veya şeker torbalarını kapatmamıza yardımcı olabilir, ama hepsi bu kadar değil.

Aynı zamanda tasarım nesneleri arasında düz bir bacakla girer: örneğin, en iyi günlerimizin ölümsüz bir hatırası olarak, zaman ve havada asılı kalan anları hatırlatmak istercesine, bir iplik üzerinde bir dizi fotoğrafı durdurarak evi dekore edebilir.

Çıplak ve ham kullanımının arkasında, kısacası, onu yeniden icat etmek için yaratıcı geri dönüşümü genişleten ve kucaklayan bir yol inşa edildi. Merkezi pim artık çalışmadığında, orijinal nesneler oluşturmak için bir araya getirilebilirler.

Ama buzdolabında ne için kullanılır? Neden kullanmalı? Gelin birlikte öğrenelim!

Buzdolabına mandal koyduğumdan beri büyük bir sorunu çözdüm

Eh, mandal artık buzdolabına da geliyor ve kesinlikle önemsiz olmayan bir sorunu çözüyor!

Tıpkı kileri düzenli tutmamıza, buzdolabı kapısının bölmeleri arasında bile pirinç, un, makarna veya şeker torbalarını kapatıp kapatmamıza yardımcı olduğu gibi.

Şişeleri sakladığımız rafı biliyor musun? Burada sık sık yuvarlanıyorlar, birbirlerine çarpıyorlar ve kapıyı her açtığımızda rahatsız edici bir konser duyuyoruz!

Ancak bu sorunu çözmek için çamaşır cımbızına güvenebiliriz. Çeşitli kapları durdurmak için bunları ızgaraya asmanız ve çarpmamaları için sabitlemeniz yeterlidir.

Ayrıcabazı gizli yiyecekleri tanımlamaya yardımcı olurlar, onları unutmaktan kaçınırlar ve gerçekliklerinin sona ermesine neden olurlar.

Kısacası, mandallar her zaman mutlak düzen ile eş anlamlı olmuştur, neden onları mutfakta da kullanmıyorsunuz? Evin çeşitli alanlarında desteklerinden yararlanıyor ve hayatımızı kolaylaştırıyoruz.

Ne de olsa, icatlarının arkasındaki sebep bu değil mi?

ev