Belki de herkes bir kot pantolonu buzdolabına, yiyecek ve içecekleri saklamak için uygun bir cihaza koyma olasılığının farkında değildir. Bu hareketin yararlılığını anlamayı merak ediyor musunuz? İşte bu özellikle ilgili tüm detaylar.

Kot pantolon

Kot pantolonlar her yaşta sevilen giysilerdir Aslında bu tip pantolonları giyenler sadece gençler değil. Yaşlı insanlar bile her zaman rahat olmak ve zamana ayak uydurmak için bu pantolonları giymeyi tercih ediyor. Aslında, bu giysiler asla modası geçmez ve çok çeşitli durumlar için giyilebilir.

Kot kumaşının geçmişi çok eskilere dayanır ve Cenova Cumhuriyeti’ne kadar uzanır. 1871’de bu özel pantolon, bugün alışık olduğumuz özellikleri almaya başladı. Her şey, bir süre sonra Levi Strauss’a resmi patenti veren terzi Jacob Davis’in yetenekli ellerinden geçti.

Ancak İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan itibaren kot pantolon , o anın modasını da takip ederek tüm dünyaya yayılmaya başladı . Pek çok film yıldızının da filmlerinde bu pantolonu giymesi sayesinde birçok genç bu akımı takip etmeye başladı. O andan itibaren kot pantolonun başarısı hiç durmadı.

Kot pantolonunuzu buzdolabına koyarak iki farklı işlem yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bununla ilgili tüm detayları öğrenelim.

Kotlarınızı buzdolabına koyun – işte nedenleri

Kot pantolonlar her yaştan erkek ve kadın tarafından sevilir, ancak yapısal bir kusurları vardır. Çok sık yıkanırlarsa mahvolma eğilimi gösterirler . Tüm giysiler gibi, lekeli veya kirli olmasına bakılmaksızın birkaç kullanımdan sonra dezenfekte edilmesi gerekecektir. Hijyenik bir gerçek için aslında her zaman temiz ve düzenli kıyafetler giymek şarttır.

kot pantolon buzdolabında

Kot pantolonlar gündelik giyim tarzının simgesidir. Ancak onları yıkamak oldukça zordur. Aşırı yıkama durumunda kumaşın çeşitli lifleri yıpranabilir. Bazı uzmanlar, bu tür giysilerin kuru temizlemesini önermektedir. Bu nedenle, her türlü leke nedeniyle yalnızca aşırı kir olması durumunda çamaşır makinesine yerleştirilmelidirler . Geri kalanı için, bakterileri yok etmek için çok yoğun yıkamamanız tavsiye edilir.

Ve burada kot pantolonu düzgün bir şekilde katlayarak, buzdolabımızın içine , özellikle dondurucu alanına yerleştirerek sorunu çözebiliriz . Her zaman temiz ve parfümlü kot pantolonlara sahip olmak ve kumaştaki bakterileri yok etmek için, dondurucuda plastik bir poşet içinde birkaç saat dondurulması tavsiye edilir . Kot pantolonun hoş bir kokuya döndüğünü fark edeceksiniz. Onları giymek için tek yapmanız gereken, kumaşın normal sıcaklığa dönmesi için birkaç saat beklemek.

Buzdolabındaki kot pantolon: ikinci sebebi bulalım

Buzdolabının – özellikle dondurucunun – kot pantolondaki mikropları temizlemede nasıl yararlı olabileceğini gördük . Çok “yoğun” bir yıkamadan kaçınarak pantolonun zamanla hasar görmesini önlemiş olursunuz. Ancak her zaman moda olan bu pantolonları dondurucuya koymak için başka bir sebep daha var . Öğrenmeyi merak ediyor musun? İşte bu ikinci yönün tüm detayları.

kot pantolonu buzdolabına koy

Kot pantolonunuzu yıkamak için “zorladıysanız”, şimdi onları kurutmanız gerekecektir . Kurutma makinesini çalıştırmak istemiyorsanız veya yoksa, genellikle iki seçeneğiniz vardır. İlki, önerdiğimiz ve güneşte asılı kot pantolon anlamına gelir. Ama ya hava soğuksa, yağmur yağıyorsa ve sıcak mevsimde değilsek?

Uzmanlar, küflenme riski taşıyan çok nemli bir ortam oluşmasını önlemek için çamaşırların dört duvar arasına asılmamasını tavsiye ediyor. Peki kot pantolonunuzu nasıl kurutursunuz? Dondurucunun hala kullanışlı olduğu yer burasıdır .

Bu cihaz aslında bakterileri ortadan kaldırmasının yanı sıra pantolonlarımızı da en iyi şekilde kurutmanıza olanak sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey, mümkün olduğunca katlayıp kapalı plastik bir kaba yerleştirmek . Birkaç saat sonra kuru, hoş kokulu pantolonlarınız olacak!

ev