Nem ve yiyecek nedeniyle, buzdolabı hızla kötü bir koku yayabilir. Neyse ki, bu fenomenin üstesinden gelmek için bazı durdurulamaz numaralar var. Bu numara ile kötü buzdolabı kokularından nasıl kurtulacağınızı öğrenin.

Titizlikle temizlemenize rağmen buzdolabınızdan kötü bir koku geliyor ve bunu nasıl düzelteceğinizi bilmiyorsunuz! Bu basit çözüm ile günlük yaşamdaki hoş olmayan ve rahatsız edici kokulardan hızla kurtulacaksınız.

Buzdolabındaki kötü kokular nasıl giderilir?

Buzdolabında biriken yiyecekler yoğunlaşma yapabilir ve kötü kokulara neden olabilir. Bu rahatsızlığın üstesinden gelmek için geleneksel bir temizleyici getirmeye gerek yoktur. İki bileşen , inatçı kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır .

Buzdolabında kötü koku

– Buzdolabındaki kokuları gidermek için tuvalet kağıdı

Buzdolabındaki kötü kokulardan kurtulmak için tüm kötü kokuları emen bir rulo tuvalet kağıdı kullanın. Bu günlük ürün buzdolabında kullanışlıysa, cihazda don oluşumunu da önler. Tek yapmanız gereken ıslandığında değiştirmek.

Buzdolabında tuvalet kağıdı

– Buzdolabındaki inatçı kokuları gidermek için bir bardak su

Buzdolabınız kötü kokuyorsa 250 mililitrelik bir bardak su işinizi görebilir. Bunun için bir yemek kaşığı kabartma tozu dökmeniz gerekecek. Fazla nemi emmek için bu sıvı günlük olarak değiştirilmelidir. En inatçı kokuları yok etmek için müthiş bir numara.

Buzdolabındaki kötü kokulardan kurtulmanın başka püf noktaları da var

Buzdolabınızın içini dezenfekte etmek için bu birkaç ipucunu uygulayabilirsiniz. Her şeyden önce, çöpe atmak için ev aletinizdeki küflü yiyecek veya ürünü tanımlamanız önemlidir. Buzdolabınızı ayırdıktan sonra temizleyin . Ayrıca inatçı kokularla savaşmak için içine birkaç karanfil de koyabilirsiniz.

1- Kahve telvesi buzdolabındaki kötü kokuları gidermede etkilidir.

Kokuları gidermek için kahve telvesi kullanın. Küçük bir tabağa dökün ve buzdolabına koyun, en sert kokuların kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz . İyi bir etkinlik için bardağı iki haftada bir değiştirin.

2- Kabartma tozu, buzdolabında kalan kokular için mükemmeldir

Kötü kokuları etkili bir şekilde gidermek için kabartma tozu , müthiş bir emici görevi gördüğü için müttefikinizdir. Bu hileden yararlanmak için buzdolabının rafına koyduğunuz bir bardağa üç yemek kaşığı dökün. İkna edici sonuçlar almaya devam etmek için ayda bir kez değiştirilmesi gerekecektir.

3- Beyaz sirke buzdolabındaki kokulara karşı çok etkilidir

Bu rahatsızlığın üstesinden gelmek ve yiyeceklerin güçlü kokusunu ortadan kaldırmak için bu asit çözeltisi mükemmeldir. Bu hileden yararlanmak istiyorsanız buzdolabının alt kısmındaki bir kaseye 20 santilitre dökün ve bir gece bekletin. Her iki haftada bir kabı değiştirin. Buzdolabındaki kötü kokuları etkisiz hale getirmek için etkili bir jest.

Bu etkili ipuçları, buzdolabınızı her gün temiz kokacak şekilde dezenfekte edecektir.

ev