Bir kez kullanıldığında, çay poşetleri işe yaramaz hale gelir ve sadece çöp kutusuna katılmak zorunda kalırlar. Ancak, kaçınız aslında düşündüğünüzden daha faydalı olduklarını biliyor? Size özellikle bir kullanımdan bahsedeceğiz, bu da onları atmadan önce iki kez düşünmemizi sağlıyor. Bu basit hareketin neden bu kadar yararlı olduğunu aşağıdaki satırlarda keşfedelim.

Bazıları çay poşetlerinizi geri dönüştürmekten oluşan bu yöntemi biliyor. Harikalar yaratan basit bir numaradır ve mutfakta tekrar eden bir sorunu çözmek için pratik olduğu için ona daha yakından bakmayı hak eder.

Çay poşetleri 5

Çay poşetlerini bir gecede buzdolabında bırakmak önemsiz ama çok pratik bir jest

Kullanılmış çay poşetlerini çöp kutusuna atmaktan kaçınmak ve buzdolabında bırakmak oldukça çılgın bir fikir gibi görünebilir, ancak bundan çok uzak. Bütün gece cihazın içinde bırakılması, onlardan yayılan kokuların kokularının giderilmesine önemli ölçüde katkıda bulunur ve bu da belirli bir etkinlikle. Ve haklı olarak, onlara en güçlü kokuları ortadan kaldırmak için ihtiyaç duydukları zamanı verir .

Çay poşetleri kullanın

Ertesi gün buzdolabınızı açtığınızda,  çay poşetleri sayesinde tazelik ve temizliğin hoş kokusuyla karşılanacağınıza şaşıracaksınız.  Cihazınız kötü kokular yayıyorsa, onlardan kurtulmak için bundan daha basit bir teknik yoktur.

Buzdolabının iç kısmı

Kullanılmış çay poşetleri başka ne için kullanılabilir?

Kullanılmış çay poşetlerinizi atmamanız için birçok neden var. İşte en dikkat çekicilerinden biri:

– Kullanılmış çay poşetlerinizle bitkilerinizi canlandırın

Çay, eğrelti otları, bazı asılı bitkiler ve hatta güller gibi çeşitli bitkilerin büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilecek tanenler ve diğer besinleri içerir. Bu nedenle zengin yağ ve aside aç bitkiler için mükemmel bir organik gübredir .  Çay poşetlerini bu amaçla kullanmak için , nemi korumak için kök seviyesinde gömün. Toprağa karıştırdığınız çay yapraklarını da tercih edebilirsiniz.

– Bulaşıklarınızdaki yemek artıklarını gidermek için kullanılmış çay poşetleri kullanın

Mutfak eşyalarınızı, sıcak su ve kullanılmış çay poşetleri dolu bir lavaboda bir gece bekleterek temizleyebilirsiniz . Yıkanacak büyük hacimli bulaşıklarınız olduğunda özellikle etkili bir teknik.

Örneğin bir tencere için bir veya iki bardak sıcak su ve iki veya üç poşet çay , tanenlerin leke çıkarma gücü sayesinde kaptaki kiri gevşetmek için yeterli olabilir.

– Kullanılmış çay poşetleri ile bardağı parlatın

Aynada, pencerede ve hatta bardaklarda parmak izleri veya inatçı yağ izleri olsun , yüzeye nemli bir çay poşeti sürterek camın ışıldamasını sağlayabilirsiniz . Daha sonra cam yüzeylerinizdeki parlaklığı ortaya çıkarmak için kağıt havlu ile sileceksiniz.

– Yeni gibi ayakkabılar almak için kullanılmış çay poşetlerinizi kullanın

Basit ıslak çay poşetleri, kir ve pislik dolu ayakkabılarınızı temizleyebilir ve parlatabilir.  Bunu yapmak için, leke çıkarmayı hızlandırmak için bir çay poşetini deriye dairesel hareketlerle sürtün. En iyi sonucu istiyorsanız, peş peşe kullanmak için birden fazla poşet kullanın ve en ufak kirden arınmış ayakkabılar elde edin. Temiz, yumuşak bir mikrofiber bezle son bir silin ve işiniz bitti.

Kullanılmış çay poşetleri ile günlük hayatınızın belirli nesnelerini korumak için onları geri dönüştürerek harikalar yaratabilirsiniz. Bu nedenle, ara sıra ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız, onları saklayın.

ev