Kuşkusuz, buzdolabını temizlemek günlük ev işlerinizin bir parçası değil. Haftada bir, iki haftada bir, hatta ayda bir yapıyoruz. Bunun dışında, buzdolabı kirlenmeye ve içeride saklanan yiyeceklerden hoş olmayan kokular biriktirmeye meyillidir. Endişelenmeyin, sadece 1 dakikada buzdolabınızı temiz ve taze hale getirecek mükemmel bir numara keşfetmenizi öneriyoruz. Ve bu sadece bir mutfak süngeri ve kabartma tozu yardımıyla.

Sonunda beklentilerinizi karşılamayan temizlik ürünlerine neden çok para harcamaya devam ediyorsunuz? Buzdolabınızı çizerek veya eski moda bir görünüm vererek daha hızlı bozulma eğiliminde olduklarından bahsetmiyorum bile! Bilmiyor olabilirsiniz, ancak bazen bazı doğal, ucuz ve invaziv olmayan ürünler genellikle kullandığınız ürünler kadar etkilidir.

Örneğin, kabartma tozu alın. Bu alkışlanan beyaz tozu çeşitli ev işleri için bile sunamamalıyız. Ve haklı olarak, güçlü leke çıkarma, dezenfekte etme, yağ giderme, koku giderme ve beyazlatma özelliklerine sahip olduğu için. Kabartma tozu, ev aletleri ve evin çeşitli unsurları dahil olmak üzere mutfaktan banyoya kadar her türlü temizlik için uygundur.

Kötü kokuları emmek ve buzdolabınızı yenilemek için bu basit ve kusursuz yöntemi hemen keşfedin!

temiz buzdolabı

Buzdolabı nasıl temizlenir?

Buzdolabınızı temizlemek için  , sadece bir mutfak süngeri ve kabartma tozu ile bu bir dakikalık numarayı kullanın.

İçindekiler :

  • Bir mutfak süngeri (bulaşıkları yıkamak için)
  • karbonat

Hazırlık :

Kabartma tozu, hoş olmayan kokuları gidermek için harika olarak bilinir: Bu beyaz tozu bir bulaşık süngeri üzerine yeterince serpin. Süngeri kabartma tozu ile bir gece buzdolabına koyun ve bitirdiniz! Kabartma tozu serpmeden önce süngere en sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla da ekleyebilirsiniz.

kötü buzdolabı kokusu

Buzdolabının güzel kokması nasıl sağlanır?

Buzdolabınızın her açtığınızda güzel kokması için işte size etkili bir çözüm.

Aşama 1

İçindekiler :

  • 5 yemek kaşığı sıvı sabun
  • 200 ml beyaz sirke
  • 200 ml su
  • Sprey şişeli şişe

2. adım

İçindekiler :

  • 100 ml alkol
  • 2 yemek kaşığı vanilya özü
  • Sprey şişeli şişe

Aşama 3

İçindekiler :

  • bebek yağı
buzdolabı cam temizliği

Hazırlık 

Her şeyden önce, buzdolabını boşaltmak önemlidir. Kir kalıntılarını gidermek için buzdolabının içini nemli bir bezle silin. Su, beyaz sirke ve sıvı sabunu karıştırın. Bu karışımı buzdolabının her yerine püskürtün. Daha sonra yumuşak bir süngerle içini silin. Bir dakika bekletin ve sabunu çıkarmak için nemli bir bezle silin.

Not  : Beyaz sirke, aynı zamanda bir dezenfektan ve deodoranttır, buzdolabından gelen kötü kokuları emmek için özellikle tavsiye edilir.

Vanilya özünü bir sprey şişesiyle donatılmış bir şişede karıştırın. Bu karışımı buzdolabının tüm iç kısmına püskürtün. Başka bir sprey şişeniz yoksa bir bez kullanarak solüsyonla nemlendirip buzdolabının içi ile silebilirsiniz. Yumuşak, kuru bir beze birkaç damla bebek yağı sürün. Cihazı temizleyerek eşsiz bir parlaklık verecek ve tüm hoş olmayan kokulardan korumuş olacaksınız.

Bu ilaçlar sayesinde buzdolabınız hiç olmadığı kadar güzel kokacak!

ev