Press ESC to close

Büzülmüş kazak: büyükannenin onu geri alma hilesi!

Büzülmüş kazak: büyükannenin onu geri alma hilesi!

Hiç çamaşırlarınızın makinede yıkandıktan sonra sanki bir (veya iki) beden küçülmüş gibi çok sıkı göründüğünü gördünüz mü? Peki bunu nasıl düzeltirsiniz?

Ne yazık ki, giysilerimizin üzerinde yıkama ve kurutma ile ilgili temel bilgileri içeren etiketlere dikkat etmeyi çoğu zaman unutuyoruz. Çok yüksek sıcaklıklarda yıkamak veya hassas giysileri kurutucuya koymak böyle olur.

Ancak felaketi gidermeye çalışmak için birkaç çare var. Meraklı? O zaman aşağıdaki tüm hileleri kaçırmayın!

Pamuk, ipek ve ketenden yapılmış büzülmüş giysiler nasıl büyütülür

Pamuk, ipek ve keten gibi doğal lifler, kullandığınız yıkama türüne dikkat etmezseniz kolayca küçülme eğilimindedir. Neyse ki, bu giysileri orijinal şekillerine döndürmek de oldukça basit.

İşin püf noktası, bir leğeni ılık suyla doldurmak ve birkaç yemek kaşığı bebek şampuanı eklemektir. Giysiyi ıslatın ve durulamadan önce yarım saat bekletin.

Sonra bir havlu üzerine koyun ve hala nemli olana kadar sarılmasına izin verin. Ardından, son kurutma işlemi sırasında lifleri germek için kenarlarından sabitleyin veya ağır nesneler kullanın.

Büzülmüş kazak: büyükannenin onu geri alma hilesi!

Kaşmir ve yünlü giysiler nasıl büyütülür

Hem yün hem de kaşmir en hassas lifler arasındadır, bu nedenle gerekli önlemleri almazsanız keçeleşme eğilimindedirler. Bu tür bir giysiyi orijinal şekline geri döndürmenin basit bir yöntemi, bir leğeni 2 yemek kaşığı sirke eklenecek ılık suyla doldurmaktır.

Yaklaşık yarım saat bekletin, ancak zaman zaman giysiyi ellerinizle hafifçe çekerek gerin.

Son olarak, iyice sıkın ve ardından kurutma sırasında orijinal şekline geri dönmesine yardımcı olacak havlularla doldurun.

Artık bir felaketi çözmenin tüm püf noktalarını bildiğinize göre, suçluluk duygularına tüm saygımla en sevdiğiniz kıyafetleri sorunsuz bir şekilde giymeye geri dönebilirsiniz!

ev