Çakılda filizlenen yabani otları temizlemenin kusursuz yöntemi, bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Bu teknik ile temizlik garanti edilir .

Yabani otları çakıldan çıkarmak için kusursuz yöntem

İşte rahatsız edici yabani otlardan çakıl temizleme sistemi . Böylece çok fazla para harcamadan onlardan kurtulacaksınız.

Yabani otlardan kolayca nasıl kurtulurum

Yabani otlar olarak da adlandırılan yabani otlar, meyve bahçeleri, bahçeler, ekinler veya çakıl gibi alanlarda yetişen yabani bitkilerdir . Bunlar, özellikle biyoçeşitlilik açısından yalnızca dezavantajlar getiren istenmeyen doğal unsurlardır .

yabani otlar

Çirkin ve rahatsız edici olduklarından, ortaya çıktıkları anda çıkarılmaları gerekir . Ama nasıl? Birçoğu, onları kalıcı olarak öldürebilecek herbisitlerin veya kimyasalların kullanılmasını önerir. Gerçekte, ikincisi sadece insan sağlığına değil aynı zamanda ve her şeyden önce çevreye zararlıdır.

Bunun yerine, doğal ilaçlarla yabani otlardan kalıcı olarak kurtulmayı düşünebilirsiniz Bugün, özellikle çakılda olmak üzere her yerde yetişen çirkin yabani otları temizlemek için her şeyden önce yeşil başparmaklar tarafından kullanılan bir sistemi ortaya çıkarmak istiyoruz .

Bu sistem ile yabani otlara kesin olarak veda edebilirsiniz . Yeşil, eko-sürdürülebilir ama her şeyden önce çok ucuz bir herbisit yapmak için birkaç basit malzemeye ihtiyacınız var .

Çakıldaki yabani otları çıkarma yöntemi

Yabani otlar sizin için de bir an önce kurtulmanız gereken bir sorun haline geldiyse okumaya devam edin. Bugün bahçenizdeki ama özellikle çakıldaki yabani otları nasıl yok edeceğinizi öğreneceksiniz .

Çakıldaki yabani otlar

Çok para harcamanıza veya zehirli kimyasallar veya herbisitler satın almanıza gerek kalmayacak . İhtiyacınız olan her şey zaten evinizde. Green Thumbs, yabani otları kalıcı olarak ortadan kaldırmanın sırrını bizimle paylaşmak istedi .

Almanız gereken üç malzeme var:

  • tuz;
  • Beyaz sirke;
  • kaynayan su.

Nasıl devam etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır. Bir tencerede bir litre suyu kaynatın . Ardından 2 yemek kaşığı tuz ve 5 yemek kaşığı beyaz sirke ekleyin . Bu malzemeleri iyice karıştırın ve tenceredeki çözeltiyi soğumaya bırakın.

Daha sonra bu doğal herbisiti doğrudan çakılın üzerine dökün . Tamamlamak. Evde ve kendi ellerinizle oluşturulan bu güçlü herbisit gerçekten etkilidir. İnanılmaz bir sonuç görmek çok az zaman alır. Yabani otlar yanmaya başlayacak ve onları çıkarmak çok kolay hale gelecektir.

Yabani otları temizlemenin doğal yolu

Bu tekniği güneşli bir günde uygulamanızı tavsiye ederiz , böylece güneş ışınları bu herbisit ile ıslanan yapraklara çarparak daha da iyi bir etki sağlar.

Bununla birlikte, belirtilen dozu doğru şekilde kullanmaya dikkat edin. Yukarıda belirttiğimiz maddelerden olan tuz toprağı kısırlaştırabileceğinden arazi ve bahçelerde öngörülen dozun üzerinde kullanmayınız. Çakılda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Beyaz sirke ise yabani otları öldürmek için mükemmel bir bileşendir . Bu yabani otların köklerine saldırarak ölmelerine neden olan asidik bir sıvıdır . Tuz bile her zaman doğal bir herbisit olarak kullanılmıştır . Eylemi esasen birdir: bitkileri kurutmak . Sıcak su yaprakları ve yabancı ot köklerini yakar.

Yabani otları göründüğü anda kaldırmak neden gereklidir ? Yabani otların büyümeleri ile sulama faaliyetlerini engelleyebileceğini ve ekinlere ciddi zararlar verebileceğini bilmelisiniz . Ayrıca parazitlerin çoğalması ve bitkilere zararlı hastalıkların yayılması için doğal bir yaşam alanı oluştururlar .

Bazı yabani otlar zehirlidir ve çocuklar ve otlayan hayvanlar için tehlike oluşturur. Diğerleri allelopatiye ve dolayısıyla yakındaki bitkilerin büyümesini engelleyen toksik maddelerin üretimine neden olabilir . Ancak biraz yukarıda sizlere gösterdiğimiz hile ile bahçede ama her şeyden önce çakılda yetişen yabani ot sorununu kesin olarak çözebileceksiniz .