Sirke çok ekonomiktir ve çamaşırlarınız ve çamaşır makineniz için tavsiye edilir. İşte nasıl kullanılacağı

Çamaşır makinesinde hangi sirke kullanılmalı?

Sirke çeşitleri var ama çamaşırlarınız için doğal sirke kullanıyorsunuz. Bu hem kıyafetlerinize hem de çevreye saygılıdır.

çamaşır yıkama makinesi

  1. Yumuşatıcı olarak

Sirke  sudaki kireci    gidererek suyu  yumuşatır ve giysilerinizi de yumuşatır. Gerekli sirke miktarı, suyunuzda bulunan ölçeğe bağlıdır. Suyunuz oldukça yumuşaksa, az bir miktar (bir yemek kaşığı) yeterli olacaktır. Sert su için bir bardak sirke kullanın. Kumaş yumuşatıcı yerine geçer, sirkeyi bu ürüne ayrılmış bölmeye dökün. Sirkenin yumuşatıcının yerini aldığını, ancak deterjanın yerini almadığını bilmek önemlidir. Her zaman sirke ile birlikte hafif bir deterjan kullanın.

  1. Renkleri korumak için

Solan siyah giysiler    veya en sevdiğiniz beyaz bluz, satın aldığınız zamanki kadar beyaz değil size zarar verebilir. Çamaşırlarınıza sirke eklemek renklerin daha uzun süre kalmasını sağlar, böylece çamaşırlarınız daha az solmaya başlar. Yeni, parlak renkli giysiler aldıysanız, gece boyunca sirke eklediğiniz soğuk suda bekletebilirsiniz.

  1. Lekeleri çıkarmak için

Sirke sadece giysilerinizi yumuşatmakla   kalmaz, aynı zamanda iyi bir doğal leke çıkarıcıdır. Örneğin kahve veya çay lekelerini, kan lekelerini veya deodorant lekelerini düşünün. Çok basit: üç ölçü sirke ve bir ölçü su alın ve her şeyi karıştırın. Giysilerin gece boyunca ıslanmasına izin verin, ardından her zamanki gibi yıkayın.

kötü koku

  1. Kokuları azaltmak için

Boş püskürtücülü bir şişeniz var mı? Sirke ile doldurun. Giysilerinizdeki kötü kokulardan kurtulmanın mükemmel bir yolu. Örneğin koltuk altlarınızda kötü bir koku var mı? Gömleğinizdeki lekelere biraz sirke püskürtün ve çamaşır makinesine koymadan önce on dakika bekletin.

  1. Cilt tahrişini önlemek için

Çamaşır makinenizdeki sirke sabun köpüğünün giderilmesine yardımcı olur. Cildinizi tahriş edebilecek şey genellikle giysilerinizde kalan kalıntılardır. Bu nedenle yumuşatıcınıza bir bardak sirke koymak, çamaşırlarınızı sadece yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda temiz ve tahriş edici olmaz.

  1. Çamaşır makinenizi temiz tutmak için

Çamaşır makinenizde kir ve sabun birikebilir. Yapılacak en iyi şey iki ayda bir iki bardak sirke ile boş bir makineyi çalıştırmaktır. Bu, makinenizdeki kiri ve sabun köpüğünü çözecektir. Artık kötü kokular almayacak ve kıyafetlerinizi çok daha kolay temizleyebileceksiniz.

ev