Çamaşır makinenizi programlarken her zaman bu büyük hatayı yapmamaya dikkat etmelisiniz, bunun ne olduğunu açıklayacağız.

Çamaşır makinesini programlarken hata

Mükemmel derecede temiz ve hoş kokulu çamaşırlar elde etmek için çamaşır makinesinde çamaşır yıkarken uygulamaya konulması gereken bazı küçük ve basit önlemler vardır . Kıyafetlerinizi mahvedebilecek ciddi hatalar yapmamak için bunları nasıl böleceğinizi ve hangi ürünleri kullanacağınızı bilmek çok önemlidir.

Birçok insanın çamaşır makinesini programlarken yaptığı, onarılamaz derecede mahvolma riski taşıyan büyük bir hata vardır . Ne olduğunu bilmek ister misin? Daha sonra daha fazla bilgi edinmek ve hata yapmadan temiz ve hoş kokulu çamaşırlara sahip olmanızı sağlayacak bazı yararlı ipuçlarını öğrenmek için aşağıdaki paragrafları okumaya devam edin.

İşte çamaşır makinenizi programlarken kaçınmanız gereken ciddi bir hata

Programlama sırasında çamaşır makinesi hatası

Şunlar da ilginizi çekebilir: Süper kokulu çamaşırlar: Bu esansiyel yağdan birkaç damla çamaşır makinesine ekleyin ve göreceksiniz.

Çamaşırları iyi yıkamak için renk ve kumaş cinsine göre ayırmak yeterli değildir; doğru program ve doğru sıcaklığın ayarlanması da önemlidir. Tüm öğeler aynı sıcaklıkta yıkanamaz; bazılarının tamamen temiz ve sterilize olması için daha yüksek sıcaklıklar gerekirken, diğerlerinin bozulmalarını önlemek için düşük sıcaklıklarda yıkanması gerekir.

Doğru sıcaklığın ne olduğunu ve giysinin çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olup olmadığını öğrenmek için etiketini okumanız yeterli. Ancak etiketini okumadan bile çamaşırlarınızı kaç derecede yıkamanız gerektiğini anlamak için birkaç basit kuralı bilmeniz yeterli.

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çamaşır makinesindeki kirecin tamamını nihayet çıkarmak için ne yapmalısınız?

Çamaşırlar bakterilerle dolu olduğu için kirli çamaşır haznesinde çok uzun süre kalmamalıdır.Bunları etkili bir şekilde yok etmek için sıcaklığın 40 ila 60 derece arasında ayarlanması gerekir . Giysiye göre sıcaklık değişir, örneğin çarşaflar beyaz keten veya pamuklu ise 60 derecede yıkanır, renkli ise 40 dereceyi geçmemelidir.

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çamaşır makinesindeki kötü kokuları kalıcı olarak ortadan kaldıran tek sistem: şaşmaz bir çözüm

Beyaz eşyalar 30, 40 veya 60 derecede yıkanabilir , eğer çok kirli değilse 30-40 derece sıcaklıkta yıkanması uygun olacaktır. Pamuklu havlu ve çarşaflar çok kirliyse genellikle 60 derecede yıkanır. Koyu renkli çamaşırları asla 30 dereceden yüksek sıcaklıkta yıkamamalısınız, aksi takdirde solabilirler.

VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM , TELEGRAM VE TİK TOK’TAN TAKİP EDİN

Ancak iç çamaşırı nasıl yıkanır diye düşünüyorsanız , onu mahvetmemek için sıcaklığı asla 40 derecenin üstüne ayarlamamalısınız. Balenli veya dantelli sütyenleri yıkama sırasında mutlaka özel bir çamaşır torbasına koyun, böylece bozulmazlar. Bunları ve daha birçok faydalı ipucunu hayata geçirdiğinizde çamaşırlarınız süper temiz ve mis kokulu olacak, kıyafetleriniz zarar görmeyecektir.