Çamaşır makinesi: Bugünlerde çamaşırlarınızı yıkayın. Faturanız daha hafif olacak

Para biriktirmek, özellikle bu büyük belirsizlik zamanlarında yapılması gereken bir şeydir.

Faturaların yükünü hafifletmeye çalışmak, daha iyi ve daha az baş ağrısı ile yaşamak için gereklidir.

Aslında, gaz ve elektrik faturaları giderek artıyor ve bu nedenle günlük tüketiminizin farkında olmanız gerekiyor.

En çok kullanılan ve faturalarda diğerlerinden daha ağır olan cihazlardan biri kesinlikle çamaşır makinesidir.

Tam da bu nedenle, alanında birçok uzman bu cihazı yalnızca haftanın belirli günlerinde kullanmanızı önermektedir. Bu nedenle, belki de ara sıra kullanmak yerine, iyi tanımlanmış bir “yol haritası” uygulayarak çamaşır makinesinin nasıl kullanılacağını öğrenmek çok daha iyidir.

Tüketim ve ödeme hakkında fikir edinmek için bir yıl öncesine gitmeniz gerekir. Hatta geçen yıl ekonomik danışmanlık firması “Nomisma Energia, 1 Temmuz 2022’den itibaren fatura fiyatlarının artacağını duyurdu. Nitekim öyle de oldu.

Bu, elektrik tüketiminde +%17’ye varan bir artışa yol açtı.

Öte yandan, üçüncü çeyrekte gaz fiyatlarının da kararlı bir şekilde arttığı görüldü ve artışlar 195 avroya kadar elektrik ve 450 avronun üzerindeki gaz için belirlendi.

Bu nedenle Draghi hükümeti 3 milyar avronun üzerinde bir enjeksiyon yaptı ancak bu yardımlar bu çarpıcı artışlar karşısında yeterli olmadı.

Tam da bu nedenlerden dolayı, çamaşır yıkamanın en uygun olduğu zamanı belirlemek değerli bir yardımcı olabilir.

Çamaşır makinesi: Bugünlerde çamaşırlarınızı yıkayın. Faturanız daha hafif olacak

Elektrik faturalarındaki artış bu yıl boyunca bile devam ediyor ve bu nedenle birçok hane her zaman tasarruf etmek için yararlı yöntemler arıyor.

Çamaşır makinenizi belirli günlerde çalıştırmak değerli bir yardımcı olabilir. Bunun nedeni, her elektrik tedarikçisi tarafından sunulan farklı tüketim seviyeleri için farklı tarifelerin olmasıdır.

Bu nedenle, pazartesiden cumaya 8:00 ile 19:00 saatleri arasında çamaşır yıkamanın bu anlamda yararlı olmadığını öğrenmek gerekir. Bunun yerine, pazartesiden cumaya her zaman 7:00 – 8:00 ve 19:00 – 23:00 saatleri arasında çamaşır yıkamanız tavsiye edilir.

Ek bir avantaj için, çamaşır makinesini pazartesiden cumartesiye, resmi tatillerde ve ayrıca pazar günleri 24:00 – 7:00 ve 23:00 – 24:00 saatleri arasında çalıştırabilirsiniz.

Kullanılacak en iyi sıcaklık nedir?

Giysiler çok kirli değilse kullanılması önerilen sıcaklık 40 derecedir. Ek olarak, çoğu çamaşır makinesi, her zaman mükemmel temizlik sağlarken daha fazla tasarruf sağlayan “eko” modunu sunar.

Ön yıkamayı kullanmalı mıyım?

Giysi çok kirli değilse ön yıkamadan kaçınılmalıdır.

Aslında, leke çıkarıcıyı doğrudan giysinin etkilenen bölgesine uygulayabilir ve ardından çamaşır makinesinde normal bir yıkama döngüsü yapabilirsiniz.

Ayrıca çamaşır makinesi düşük sıcaklıklarda, 30 – 40 santigrat derece civarında kullanılmalı ve tam dolu olmalıdır.

Bu şekilde, yaklaşık onlarca Euro’luk faturadan tasarruf etmek için çamaşır makinesinin kullanımı haftada 4’ten 3’e düşürülebilir.

Öte yandan, yaklaşık 10 yaşında eski bir çamaşır makinesi modeline sahip olanlar, en az üçlü A’lı bir model satın almak için değiştirmelidir.

Şimdi geriye kalan tek şey paradan tasarruf etmek

ev