Çamaşır makinesinin sürekli kullanımı, çamaşır makinesi contasında büyük miktarda kir birikmesine neden olarak kırılma riskine neden olur.

Contanın temizlenmesi

Kauçuğun üzerinde çok fazla kir biriktiğinde koyu bir renk alabilir ve ayrıca hoş olmayan bir küf kokusu yayabilir.

Her ne kadar çamaşır makinesinin kirlenmesi ilginç görünse de, bu neredeyse doğaldır! Aslında kireç ve deterjan kalıntıları, küf ve kirli çamaşırlar, çamaşır makinesinin kirlenmesine ve verimliliğinin düşmesine katkıda bulunabilecek unsurları temsil eder.

Çamaşır makinenizin contasını temizlemek neden önemlidir?

Çamaşır makinenizin bakımını yapmadığınızda, kıyafetlerinize de zarar verebilecek bir hijyen sorunu ortaya çıkabilir , bu nedenle artık siyahlaşmış ve küflenmiş çamaşır makinesi contasının temizlenmesi çok önemlidir.

Çamaşır makinesi contası - imilanesi.nanopress.it

Tüm kıyafetlerimizin temizliğini ve hijyenini kolay ve güvenli bir şekilde garanti altına aldığı için en önemli ev aletlerinden biri çamaşır makinesidir.

Bu nedenle , özellikle çamaşır makinesi contasının rengini kaybedip küflendiği durumlarda , periyodik olarak kontrol yapılması önemlidir .

Su ile çamaşır makinesi contası

Çamaşır makinesi contasının temizliğini ve hijyenini sağlamak için farklı sistemler kullanabilirsiniz, bunlardan biri iki bez hilesidir, bakalım nedir.

İki Bez Hilesi

Çamaşır makinesi , geçmişte tüm ailelerin günlük iş yükünü kolaylaştırabilen, ev işlerinin yönetiminde yapılan en önemli buluşlardan biridir . Bu nedenle ona iyi bakmak çok önemlidir.

Çamaşır makinesinin doğru çalışması ve arızaların önlenmesi için arada sırada küçük de olsa ama işe yarar pratik önlemlerin alınması tavsiye edilir .

Kesinlikle her şeyden kaçınamasanız da, contanın temiz olduğundan emin olmak cihazın mümkün olduğunca doğru çalışmasını sağlamanın bir yoludur.

Sodyum bikarbonat

Aslında contalarda biriken kir, yıkamadan sonra üzerlerine yerleşebilir. Dikkatlice kontrol edilmesi ve yıkanması tavsiye edilmesinin nedenlerinden biri de budur .

Lombarın kenarlarını temizlemek can sıkıcı olsa da çözüm, kendin yap bir çözümdür: iki bezli sistem.

Öncelikle iki adet mikrofiber bez hazırlayıp sıcak su dolu bir leğene batırmak gerekiyor. Tamamen ıslandıktan sonra geriye kalan tek şey onları kurtarmak, uzun kenarından katlamak ve bir avuç dolusu bikarbonat soda eklemektir.

Kiri yakalamak için ideal olan beyaz kabartma tozu tozu.

Mikrofiber bezler

Bu noktada iki bezi konumlandırıp contaya uygulamanız gerekiyor . Daha sonra bunları çıkarın, ancak yalnızca on dakika sonra: daha önce gözden kaçırdığınız önemli miktarda kir olduğunu fark edeceksiniz.

Kalan kirleri gidermek için contanın yıkanması ve kontrol edilmesi gerekir . İşlem tamamlandıktan sonra son derece temiz bir contaya sahip olacaksınız.

ev