Press ESC to close

Çamaşır makinesi filtresi: Mükemmel durumda tutmak istiyorsanız, bu şekilde temizleyin!

Çamaşır makinesi filtresi: Mükemmel durumda tutmak istiyorsanız, bu şekilde temizleyin!

Çamaşır makinesi evdeki en vazgeçilmez cihazlardan biridir, ancak düzgün çalışmaya devam etmesini istiyorsak ona iyi bakmalıyız.

Elbette, her birimiz kireç ve iç kabuklanmaları çözmek için sürekli bakım yapacağız. Gezegendeki en sağlık bilincine sahip kadınlar uzun zamandır sirke veya kabartma tozuna başvurdular. Derin bir temizlik sağlamak için sepet ve deterjan çekmecesinde bir bardak veya ikincisinden bir kepçe yeterlidir. Yüksek sıcaklıklarda bir vakum döngüsü başlatın ve herhangi bir soruna elveda diyeceksiniz.

Ancak yılda bir kez egzoz filtresine bakmak da iyidir.

İşte onu yeniye döndürmenin püf noktaları!

Mükemmel durumda tutmak istiyorsanız çamaşır makinenize iyi bakın: filtreyi bu şekilde temizlersiniz!

Çamaşır makinesi filtresi: Mükemmel durumda tutmak istiyorsanız, bu şekilde temizleyin!

Düğmeler, kağıtlar, iğneler ve küçük çocuklarınız varsa, pantolon veya önlük ceplerinde unutulan oyuncaklar bile egzoz filtresine girer. Bu, uzun vadede onu tıkayabilir ve hasara neden olabilir.

Yeni gibi görünmesi için cihazın fişini çekin, muhafazasını yerleştirin, su toplamak için altına bir kap koyun ve yapamıyorsanız, su basmasını önlemek için yere bez ve havlu koyun.

Kapıyı yavaşça açın ve dışarı çekin.

Şimdi, daha büyük nesnelerden temizleyin, ardından eşit miktarlarda sirke ve su çözeltisine batırın. En az 3 veya 4 saat bekletin, ardından kalıntıları gidermek için eski bir diş fırçasıyla ovalayın ve durulayın.

Kabartma tozu da kullanabilirsiniz. Bu durumda, önce bir macun yapın: bir kaseye bir çay kaşığı koyun ve bir çeşit jel oluşturmak için su ekleyin. Diş fırçasını ıslatın ve belirli bir kaliteyi çıkarın, ardından kireç ve kabuklanmaları çözmek için filtreyi iyice ovalayın. Bu yapıldıktan sonra, ılık su ve 2 yemek kaşığı kabartma tozu ile bir leğen hazırlayın ve yaklaşık 2 saat bekletin. İyice durulayın ve değiştirin.

Ama önce muhafazasını da temizleyin!

Kapıyı açın, mikrofiber bir bez alın, sirke ile nemlendirin, etrafına sarın ve içine yerleştirin. Biriken tüm kirleri toplamak için birkaç kez çevirin, ardından aynı yöntemi kullanarak durulayın, ancak suyla ıslatılmış bir bez, son olarak bir bezle kurulayın.

Bu noktada tek yapmanız gereken yeniden monte etmektir: filtreyi yeniden takın ve sıkıca vidalayın, contanın evin su basmasını önlemek için doğru yerleştirildiğinden emin olun. Kapıyı kapatın ve bunu yılda en az bir kez yapmayı unutmayın.

Çamaşır makinesinin düzgün çalışması tehlikede!

ev