Çamaşır makinesi filtresini basit bir kavanozla nasıl temizleyeceğinizi burada bulabilirsiniz. Bu basit ve süper etkili bir yöntemdir.

Çamaşır makinesi filtresi

Çamaşır makinesinin ve genel olarak tüm ev aletlerinin çalışır durumda olması ve hasar görmemesi için bakımlarının sık sık yapılması önemlidir . Bu nedenle bakım aynı zamanda temizliği de içerir. Özellikle çamaşır makinesi için tamburun, deterjan çekmecesinin ve aynı zamanda filtrenin temizlenmesi önemlidir.

Bunlar biraz zaman alan ama hiç de karmaşık olmayan, çamaşır makinesinin ve cihazların ömrünü uzatan işlerdir. Ayrıca iyi çalışmayan bir cihaz daha fazla tüketir. Çamaşır makinesi söz konusu olduğunda, çamaşır makinesinde biriken kirler çamaşırları da etkileyebilir .

çamaşır makinesi

İşte çamaşır makinenizi nasıl temiz tutacağınız

Çamaşır makinenizi temiz tutmak basittir ve periyodik olarak yapılmalıdır. Yapılacak ilk şey sepeti temizlemek ve temizleyip dezenfekte etmek, sadece ayda en az bir kez boş yıkama yapmaktır. Bunun yüksek sıcaklıklarda, yaklaşık 90° sıcaklıkta yapılması önemlidir ve temizleme işlemi için içine bir bardak sirke ekleyebilirsiniz.

Bu sayede kireç ve kötü kokuyu gidermiş olursunuz. Ancak su ve sabun birikiminin küflenmeye neden olabileceği sızdırmazlık için , bir bez ve bikarbonat ve su karışımı ile devam edebilirsiniz. İyice temizlemek için eski bir diş fırçasıyla kendinize yardımcı olabilirsiniz.

çamaşır makinesi temizliği

Sabun ve yumuşatıcıyı koyduğunuz deterjan çekmecesini temizlemek için hem sirke hem de bikarbonat kullanabilirsiniz. Yapılacak ilk şey tepsiyi çıkarıp 3 yemek kaşığı bikarbonat veya bir bardak sirke ile dolu su dolu bir leğene koymaktır. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve ardından kir izini gidermek için bir bez ve diş fırçasıyla temizleyin.

Daha sonra filtrenin temizliği gelir ve bu da çok önemlidir. Bunu her üç ayda bir yapmanız tavsiye edilir, dolayısıyla yılda yalnızca dört kez yapmanız gerekir. İşte bunu daha iyi yapmanın bazı yolları.

Çamaşır makinesi filtresi kavanozla nasıl temizlenir?

Belirtildiği gibi filtre temizliği her üç ayda bir yapılmalı ve ilk çalıştırmada yapılacak iş çamaşır makinesinin fişini prizden çekmek olmalıdır. Aslında bu temizliğin cihaz açılmadan yapılması önemlidir . Daha sonra yapmanız gereken ilk şey filtreyi çıkarmaktır ve açıklığının yakınına bir leğen koyarak yardımcı olabilirsiniz.

Filtreyi çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra temizleyebilirsiniz . İlk önce onu su jetinin altından geçirmeniz gerekecek ve başlangıçtaki tüm kirler düşecek. Su ve sirkeye batırıp bir leğende ıslanmaya bırakabilirsiniz veya cam kavanoz kullanabilirsiniz.

filtre temizleme

Çamaşır makinesi filtresini temizlemenin cam kavanoz yöntemi basittir; bir cam kavanozu alın ve daha önce söylediğimiz gibi su ve doğal bir yağ giderici, dolayısıyla karbonat veya sirke ile doldurun . Filtreyi tüm kir çıkana kadar suda bekletin.

Filtreyi yerine yerleştirmeden önce, içinde kalan kirleri temizlemek için içinde bulunduğu tepsiyi de nemli bir bezle temizlemek önemlidir.

çamaşır makinesi filtre temizliği
ev