Çamaşır makinesini yıkamak her kadın için en sıkıcı, zaman alıcı ve problemli işlerden biridir. Çamaşır makinesini çalıştırmak ve çamaşır yıkamak kolay görünüyor. Gerçekte hiç de öyle değil.

Çamaşır makinesi

Hatta çamaşır makinesini çalıştırmadan önce tüm eşyaları dikkatlice kontrol etmeniz , elbise ve havluların malzemesine uygun bir işlemle lekeleri çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra o yıkama için en iyi deterjanları seçin ve çamaşır makinesini doğru sıcaklıkta çalıştırın.

Pek çok kişi hem deterjanın hem de sıcaklığın hissederek seçilebileceğini düşünüyor. Gerçekte, yıkamanın sonunda kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız uymanız gereken kurallar vardır . Yanlış deterjan, sıcaklık veya farklı malzemelerden yapılmış öğelerin karıştırılması gerçekten riskli olabilir.

Çamaşır makinesi, faturadaki günlük tüketim

Her çamaşır makinesi diğerlerinden farklı şekilde tüketim yapar, ancak her şey seçilen yıkama türüne ve kullanılan deterjanlara göre de değişir. Evde en çok kullanılan cihazlardan biridir , genellikle günde bir veya iki kez açılır, hatta bazı aileler onu birkaç kez kullanmak zorunda kalır. Açıkçası sonuç, elektrik faturasında önemli bir tüketimdir .

Bu nedenle her açıdan tasarruf etmeye çalışıyoruz, en uygun saatlik ücretleri seçiyoruz ve elektrik sağlayıcıyla anlaşarak boş zaman dilimlerine sahip oluyoruz. Ancak tüm bu hileler bile olması gerektiği kadar faydalı değil, çünkü hepimiz çok özel bir hata yapıyoruz.

Tasarruf etmenin şaşmaz bir yöntemi var, kim hatasını düzeltip bu hileyi uygulamaya koyarsa artık onsuz yapamayacaktır.

Paradan tasarruf etmenin ve mükemmel çamaşır yıkamanın şaşmaz numarası

Süpermarkete gittiğinizde kendinizi hem kimyasal hem de ekolojik olarak çok çeşitli deterjan seçenekleriyle karşı karşıya buluyorsunuz . Her yıkamada taze ve temiz çamaşırlara sahip olmanızı sağlayan tek şeyin kimyasallar olduğu ve bu nedenle yüksek maliyetlerine rağmen diğerlerine tercih edildiği yönünde yaygın bir kanı var .

Ancak bu ürünlerin gerçekten çalışabilmesi için yüksek sıcaklıklarda kullanılmaları gerekir. Ayrıca kirlilikle mücadeleye de yardımcı olmuyorlar. Uyumlu olanlar ise 30 veya 40 derecede kolayca devreye giriyor ve sadece mükemmel çamaşırlar elde etmemizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda paradan da tasarruf etmemizi sağlıyor.

Organik deterjanlar da düşük sıcaklıklarda çalıştığı için suyun mutlaka ısıtılmasına gerek yoktur, tasarruf tam da buradadır. Su ısındığında çamaşır makinesi çok daha fazla elektrik tüketir, dolayısıyla faturalar çok pahalı olabilir.

Kusursuz çamaşırlar için çamaşır makinesine neler eklenmeli?

Bu nedenle çevreye zararlı pahalı kimyasal deterjanlara para harcamak yerine organik deterjanlar satın almanız ve ardından çamaşır makinesine bir kaşık dolusu sodyum perkarbonat eklemeniz önerilir .

Küçük miktarlarda bile hareket edebilen ve tamamen beklenmedik bir şekilde önemli tatminler verebilen bir maddedir .

Sodyum perkarbonat nasıl kullanılır?

Sodyum perkarbonat çamaşırları sterilize eder ve sıcak su olmadığında bile etki gösterebilen doğal bir ağartıcı olarak kabul edilir . Mükemmel çamaşırlara sahip olmak için soğuk suya bir kaşık dolusu ve biraz ekolojik deterjan eklemeniz yeterli. Giysiler , kimyasal deterjanlarla yüksek sıcaklıkta yıkandığında olduğu gibi her zaman temiz olacaktır .

Masraflar yarı yarıya azalacak ve çevre eskisi gibi kirlenmeyecek. Maddenin tüm kumaşlar için kullanılması tavsiye edilmez; örneğin deri, yün ve keten için tavsiye edilmez . İç çamaşırlarını, havluları yıkamak için kullanılabilir ancak kıyafetleri yıkamak için kullanılamaz.

ev