Çamaşır makinesi için hangi deterjanı kullanmalı, kapsüllü olanı mı yoksa sıvı olanı mı? İkisinden hangisinin tasarruf sağladığını nasıl bilebiliriz? İşte bu iki deterjan hakkında bilmeniz gereken her şey ve önemli miktarda tasarruf sağlamak için çamaşır makinenizde hangisinin kullanılması daha iyidir!

Çamaşır deterjanı

Deterjan, kapsül, sıvı, pul, satın almak ve kullanmak en iyisi hangisi? İşte bazı ipuçları ve kesin cevap

Tasarruf, son zamanlarda her alanda, özellikle de gıdanın yanı sıra çamaşır makinesi deterjanlarının da dahil olduğu günlük alışveriş sektöründe bir zorunluluk haline geldi.

En çok kullanılanları şüphesiz sıvı olanlar ve kapsüllü olanlardır ama hangisi daha kullanışlıdır? 20 adet çamaşır makinesi deterjanı ile 2 adet ev yapımı deterjan arasında yapılan analiz sonucunda , bir yıkamanın gerçek maliyetinin ne olduğu ortaya çıktı. Hangi deterjanı seçeceğinize dair bilmeniz gereken her şeyi öğrenelim!

Paradan tasarruf etmek için çamaşır makinesinde hangi deterjanlar kullanılmalı?

Çamaşır makinesi deterjanı seçerken önceliklerden biri, daha fazla tasarruf sağlayanı tercih etmektir . Aslında yüksek yaşam maliyetlerine, çamaşır makinesinde çamaşır yıkamak için gerekli olan ve onsuz yapamayacağınız ürünlerdeki artış da dahildir.

Bu nedenle fiyata daha fazla dikkat etmek ve basit hesaplamalar yapmak, paradan tasarruf etmenize ve her zaman mükemmel yıkama sonuçları elde etmenize yardımcı olur.

Peki bir doz sıvı deterjanın maliyetinin ne kadar olduğu nasıl anlaşılır? Peki son zamanlarda yaygın olarak kullanılan kapsüllerin fiyatı ne kadar? Her yıkamanın fiyatını ve hangisini satın almanın en iyi olduğunu hesaplamak için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz .

Tek yıkamanın maliyeti nasıl hesaplanır?

Çamaşır makinesinde tek bir yıkamanın ne kadar deterjan maliyeti olduğunu hesaplamak hiç de zor değil. Aslında ürünün maliyetini, yapılmasına izin verdiği toplam yıkama miktarına bölmek yeterlidir.

İçerikle yapılabilecek yıkama sayısı her zaman şişe üzerinde belirtilir ve ayrıca pakette bulunan kapsül miktarı kaç tane yapılabileceğini anında anlamanızı sağlar.

Sıvı deterjan durumunda , bir yıkama için bir dozun maliyetinin 0,15 ila 0,42 euro sent arasında değiştiği , ortalama 0,22 euro sent olduğu tespit edildi.

Bunun yerine kullanıma hazır kapsüllerle yapılan her yıkamanın ortalama maliyeti 0,28 euro cent civarındadır . Kapsüllerin sıvı deterjanlara göre daha pahalı olduğu açıktır .

Deterjan kapsülleri daha pahalıdır

Hangisinin yıkamanın gerçek maliyetinden tasarruf ettiğini belirlemek için incelenen deterjanlar arasında  1’den 3’e kadar bir fark tespit edildi.Analiz, sıvı deterjanlar arasındaki fiyat farkının doz başına 0,15 euro ile üretilen doz başına 0,36 sent arasında değiştiğini ortaya çıkardı. bitkisel maddeler içeren kapsüllerde.

Bu nedenle verilerden , halihazırda dozlanmış deterjanların maliyetinin, bir yıkama döngüsünü gerçekleştirmek için gereken aynı doza karşılık gelen sıvı olanlardan daha yüksek olduğunu anlamak kolaydır .

Ancak mağaza etiketlerinde gösterilen litre fiyatlarının deterjanın gerçek değerini göstermediğinin altını çizmek gerekiyor. Bu nedenle, esnafın yıkama işlemi için gereken her bir dozun fiyatını belirtmesi daha iyi olabilir.

Deterjanların etkinliği test edildi

Ayrıca, seçim ne olursa olsun, çamaşır makinesinde yıkamaya yönelik deterjanların maksimum etkinliği garanti ettiği de söylenmelidir. Aslında kire karşı gerçekten etkili olup olmadıkları ve kumaşlara hassas davranıp davranmadıkları test ediliyor .

Ayrıca çevreye zararsız olduğu da test ediliyor , bu da çevreyi kirletmediği, hayvanların ve insanların sağlığına zarar vermediği anlamına geliyor.

L’Arbre Vert veya Ariel Origine Vegetale gibi pek çok tanınmış ürün , çok az miktarda zararlı madde içerir ve kir ve lekelere karşı son derece etkilidir.

Anladığınız gibi sıvı deterjanlar kesinlikle tasarruf sağlayanlar ve günümüzde tasarruf ön planda olduğundan tek yapmanız gereken piyasadaki birçok markadan birini tercih etmek!

ev