Bugün hakkında yazacağımız kabartma tozu ile ilgili değil, çamaşır makinesine iyice bakmak için bu yenilikçi yöntemin kahramanı değil.

Tabii ki, ev temizliğinde en vazgeçilmez bileşenlerden biri olmaya devam ediyor. Dezenfektan, yağ çözücü, sirke ile birlikte bize ekolojik ve ekonomik bir karışım sağlamak için birleştirir, çok etkili! Genellikle sepeti, çekmeceyi temizlemek, mutfakta, banyoda kötü kokuları gidermek, kireç ve küfü çözmek için kullanırız. Kısacası çok amaçlı bir ürün, doğru ama ne kadar çaba!

Ovalayın, ovalayın, durulayın, kurutun.

Tuz da çok faydalıdır. Aynı zamanda övgüye değer bir şekilde temizleyebilir ve sadece değil. Kabartma tozu gibi nemi emer, bizi rahatsız edici yoğuşmadan kurtarır ve yüzeylerin parlamasını sağlar.

Ama onun hakkında konuşmak bile istemiyoruz.

Dahası var ve daha iyisi var! Şey? Gelin birlikte öğrenelim!

Kabartma tozu değil ama çamaşır makinenizin çekmecesine koymanız gereken malzeme bu!

Kabartma tozu değil, çamaşır makinenizin çekmecesine koymanız gereken bu malzeme!

Tek başına limon, çamaşırlarınız ve çamaşır makineniz için sonsuz sayıda sorunu çözen bileşendir.

Örneğin, giysilerinizden biri lekeliyse, yıkamadan önce ön işlem olarak tehlikeye giren bölgeye birkaç damla meyve suyu damlatmak yeterli olacaktır. Sadece bu da değil: güçlü bir beyazlatıcı olarak kıyafetlerinizi kar gibi beyaz yapacaktır.

Ancak çamaşır makinesinin bakımında en büyük potansiyelini ortaya çıkarır.

Kendi kendine yağ giderir, antifungal ve antibakteriyel gücü sayesinde sterilize eder, kireç ve küf ve parfümleri çözer.

Başka bir şeye ihtiyacınız yok, mücadele etmenize gerek yok, sadece iki veya üç tane almanız, sıkmanız ve suyunu filtrelemeniz gerekiyor.

Biraz su ile seyreltin ve karışımı deterjan çekmecesine dökün.

Tamburu tamamen boşaltın ve tercihen yüksek sıcaklıklarda boş bir yıkamaya başlayın.

Turunçgillerin asitleri ve özellikleri ayrıca iç dişlileri, yükleme ve boşaltma borularını, contaları nazik ama çok etkili bir şekilde temizleyecektir.

Piyasada bol miktarda bulunabilmenize rağmen, herhangi bir özel deterjana ihtiyacınız yoktur. Çok pahalılar ve bahsettiğimiz fiyat sadece ucuz değil. Çevre de bunun bedelini ödüyor çünkü kirletici kimyasal katkı maddeleri içeriyorlar.

Öte yandan limon suyu zararsızdır ve biyolojik olarak parçalanabilir ve çamaşır makinenizi sterilize ederek hassas ve kalıcı bir temizlik kokusu bırakabilir! Denemek için ne bekliyorsun?!

ev