Press ESC to close

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir ve kokulandırılır? kıyafetlerin harika kokacak

Bir makine yıkama döngüsüne başladığınızda, çamaşırlarınızın sadece temiz olmasını değil, aynı zamanda harika kokmasını da istersiniz. Mide bulandırıcı bir kokuyla emprenye edildiğinde ortaya çıkan şaşkınlığınızı hayal edin? Bu kesinlikle deterjan ürününüzün değil, makinenizin hatasıdır. Bundan kaçınmak için benimsenmesi gereken basit ve etkili eylemler vardır. Çamaşır makinenizi etkili ve basit bir şekilde nasıl koklayacağınızı keşfedin.

Çamaşır makinesi, evdeki en temiz ve en sağlıklı cihazlardan biri olmalıdır. Yine de bazen midenizi bulandıran kokular yayabilir. Bunun nedeni, makinenin yetersiz bakımı, tankta deterjan ürünlerinin birikmesi veya contalar arasında küf bulunması olabilir.

Çamaşır makinesi, bu temel araç

kötü çamaşır kokusu

Çamaşır makinesinde kötü koku – Kaynak: spm

Giysilerinizi günlük terden  , yiyeceklerden, kozmetik ürünlerden ve hatta bazıları için boyadan gelen inatçı leke ve kokulardan arındırmak için kullanışlı olan çamaşır makinesi, günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Makinenizi parfümlemek için piyasada satılan ve uçucu yağlarla süslenmiş zehirli deterjan ürünleriyle kendinizi mahvetmenize gerek yok. Kötü kokuların dumanları aksi takdirde ekolojik, doğal ve güvenli bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Çamaşır makinenizi nasıl temizler ve kokulandırırsınız?

makine temizliği

Makinenin temizlenmesi – Kaynak: spm

Başlamak için çamaşır makinenizi temizleyin. Üçte biri beyaz sirke ve üçte ikisi su içeren bir kaba veya kaseye temiz bir sünger veya mikrofiber bez batırın ve çamaşır makinenizi iyice silin. Daha fazla verim için karışıma birkaç damla siyah sabun ekleyebilirsiniz. Deterjan çekmecesini ve tüm çıkarılabilir parçaları çamaşır makinenizden çıkarıp lavabonuzda yıkayarak başlayın. Ardından makinenizin tüm köşelerini boşluk  bırakmadan  temizleyin : kapı, tambur ve contalar.

Makineniz tamamen temiz olduğunda, çıkarılabilir parçaları tekrar yerine koyun ve makinenizin açık havada düzgün bir şekilde kurumasını sağlamak için  nem izi ve küf görünümünden kaçınmak için kapıyı aralık bırakın.

Büyükannenin çamaşır makinenizi temiz kokmasını sağlayacak hilesini keşfetmenin şimdi tam zamanı. Elma sirkesi. Saçınızın dolaşıklığını gidermek ve parlaklığını geri kazandırmak için yararlı olan bu günlük ürün, makinenize parfüm sıkmak için çok etkili bir yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak için, makinenizin tamburuna bir bardak elma sirkesi ve bir yemek kaşığı karbonat eşdeğeri dökün. Ardından yüksüz bir sıcak döngü başlatın ve bu çözümün harekete geçmesine izin verin. Çamaşır makinenizin kapağını açar açmaz sonuca hayran kalacaksınız. Etkisi geçebileceğinden bunu ayda bir kez tekrarlayın . Çamaşır suyu ve diğer kimyasalları unutun. Bu teknikle kokuyu maskelemek yerine, elma sirkesi veya beyaz sirke, cihazınıza veya çamaşırlarınıza zarar vermeden makinenizdeki kötü kokuları giderecektir.

Cihazınızın kapağında küf oluştuğunu da fark etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, çamaşır makinenizin kapağının iki döngü arasında kapalı kalmasıdır. Bu yüzden yıkamalar arasında daima açık bırakmalısınız.

ev