Mutfakta ocakları kapatmak, yemeklerin geri kalanını sarmak ve hatta bazı yemekleri pişirmek için kullanışlı olan alüminyum folyo, özellikle çamaşır makinesinde başka kullanımlara da sahip olabilir. Çamaşır makinenizin tamburuna bir alüminyum folyo topu yerleştirmenin faydasını keşfedin.

Bu şaşmaz bir büyükannenin hilesidir. Çamaşır makinesinin tamburuna yerleştirilen alüminyum bilye, daha iyi yıkanmış ve bakımı yapılmış bir çamaşıra sahip olmayı mümkün kılar.

bilyeli alüminyum

alüminyum folyo top

Neden çamaşırların olduğu tambura alüminyum folyo topları koyalım?

Alüminyum topun yayına birkaç ipi vardır. Çamaşır makinenizin tamburuna iki veya üç adet tenis topu büyüklüğünde alüminyum top yerleştirmek birçok kullanım alanına sahiptir.

Statik elektriği ortadan kaldırın

Giysiler, özellikle sentetik kumaştan olanlar, elektrik yükü üretir. Alüminyum, çamaşırlarınızdaki statik elektriği emer ve daha verimli bir şekilde yıkar.

 Giysilerinizdeki statik elektriği boşaltmak için çamaşır kurutma makinenizde alüminyum folyo topları da kullanabilirsiniz  . Alüminyum ayrıca çamaşırlarınızı daha hızlı kurutmanızı sağlar. Gerçekten de, kurutucudayken giysiler birbirine sürtünür ve bu nedenle elektron alışverişi yapar. Bir giysi parçası daha sonra pozitif olarak yüklenebilirken bir diğeri negatif yük taşıyabilir. Bu nedenle, zıt elektrik yükleri birbirini çektiği için giysiler birbirine yapışır. Alüminyum folyo toplar, giysilerin statik elektriğinin boşalmasını ve dolayısıyla ayrı kalmalarını sağlayarak kurumasını hızlandırır.

Çamaşır temizleyici yapın

alüminyum, inatçı lekeleri daha kolay çıkararak çamaşırların daha iyi temizlenmesine yardımcı olur.

Endişelenmeyin, alüminyum bilye çamaşır makinenizin tamburunu çizmez veya çamaşırlarınıza zarar vermez. Bu numara aynı zamanda ekonomiktir çünkü  bir topu altı ay boyunca aralıksız kullanabilirsiniz.

alüminyum bilyalı çamaşır makinesi

Tamburdaki folyo topu

Alüminyum rulonuzdan tam olarak yararlanmak için, size diğer beklenmedik kullanımlarını sunuyoruz.

Alüminyum Folyonun Diğer Kullanımları

Giysileri Ütülemeyi Kolaylaştırın :  Alüminyum folyolar, giysilerin daha hızlı ve daha kolay ütülenmesine de yardımcı olur. Bunu yapmak için ütü masası örtüsünün altına bir alüminyum levha yerleştirin. Bu, ısıyı yansıtmaya yardımcı olacak ve bu nedenle ütülemeyi kolaylaştıracaktır.

Ütüyü temizleme: Ütünüzün  tabanını kireç kalıntılarından temizlemek için, ütünüzü bir alüminyum folyo ile ovmanız yeterlidir. Başka bir numara: Ütü masasının üzerine bir alüminyum folyo koyun, üzerine biraz tuz serpin ve ütünüzü çarşafın üzerinden geçirin.

Ovma tavaları:  Tavalarınızı ve diğer mutfak eşyalarını ovmak ve ovalamak için sünger olarak bilyeli alüminyum folyo tabakaları kullanın. Lekeleri ve kirleri kolayca çıkarmanızı sağlar.

Çatal bıçak takımını daha temiz  hale getirin: Çatal bıçak takımınız kireç birikintileri nedeniyle donuk ve donuksa, bulaşık makinenizin çatal bıçak tepsisinde alüminyum bir kepçe kullanın. Alüminyumun tablet ile reaksiyonu çatal bıçak takımınızın parlamasını sağlayacaktır. Ve hepsi bu kadar değil  , alüminyum bilye ayrıca çatal bıçak takımınıza yerleşmelerini önlemek için pas parçacıklarını yakalayacaktır.

Bu ipuçları ile alüminyum rulonuzun kullanımını artık mutfakla sınırlamayacak, aynı zamanda çamaşırlarınızı daha iyi yıkamak ve kurutmak için de kullanacaksınız.

ev