Çamaşır makinesinde çamaşır suyu kullanmayın – bu malzemeyi kullanın. Onsuz yapamazsınız

Çamaşır makinesinde yıkadıktan sonra kokulu, kusursuz ve leke tutmayan giysiler elde etmek her zaman kolay değildir. Aslında, çamaşır suyu genellikle bir giysideki lekeleri çıkarabildiğinden ve aynı zamanda daha parlak hale getirebildiğinden emin olmak için tam olarak kullanılır.

Bununla birlikte, çamaşır suyu, bildiğiniz gibi, kimyasal bir üründür ve bu nedenle sağlığa zararlı olabilir. Ek olarak, uzun vadede, liflere geri dönüşü olmayan bir şekilde zarar verebileceği için giysiler için de zararlı olabilir.

Peki ne yapılabilir? Çamaşır suyunu daha doğal ama aynı zamanda etkili bir ürünle değiştirmek mümkün müdür? Tabii ki, evet ve nasıl olduğunu merak ediyorsanız, okumaya devam etmeniz yeterli.

Çamaşır makinesinde çamaşır suyu kullanmayın – işte korkmadan kullanabileceğiniz doğal ürün.

Çamaşır makinesinde çamaşır suyunu değiştirebileceğiniz doğal ürün sadece sirkedir. Çamaşır suyunu sirke ile değiştirmek ekolojik bir seçimdir, ancak aynı zamanda ekonomiktir, çünkü süpermarketlerde bu ürünü çok daha düşük fiyatlarla satın almak mümkündür.

Çamaşır yıkama sırasında sirke kullanımı tam olarak gerekli olabilir, çünkü renkleri canlandırabilme özelliğine sahiptir. İstenilen sonucu elde etmek için, çamaşır makinesinin tamburuna yerleştirmeden önce çamaşırların üzerine yarım bardak sirke dökmeniz gerekir. Bu sayede renkleri koruyabilecek ve sabun kalıntısını tespit etme şansınız olmayacaktır.

Ek olarak, sirke giysileri yumuşatabilir. Bunu yapmak için, durulama sırasında sirke eklemeniz yeterlidir. Çamaşırlarınız, kimyasal yumuşatıcılar kullandığınızdan bile daha yumuşak olacaktır.

Beyaz giysilere daha fazla parlaklık vermek için, durulama sırasında sadece beyaz giysilerle net bir şekilde yarım bardak sirke ekleyin.

Sirke, giysilerinize yardımcı olmanın yanı sıra başka işlevleri de yerine getirebilir. Aşağıda bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Sirke kullanarak lekelerden ve kötü kokulardan kurtulun.

Her şeyden önce, sirkenin lekeleri ve kötü kokuları çıkarabilmek için çamaşır makinesinde kullanmak için mükemmel olduğunu bilmelisiniz.

Genellikle çok güçlü kokular olan duman ve küf lekelerini çıkarmak için, durulama döngüsü sırasında yarım bardak sirke kullanmanız gerekir. Bu sayede çamaşırlar çok taze ve süper kokulu olacaktır.

Lekeleri çıkarmak için ise sadece ön işlem yapmanız gerekir. Aslında, bir sprey kabına dökmeniz ve ardından sirkeyi doğrudan tedavi edilecek lekenin üzerine püskürtmeniz gerekir. Sirkeyi leke üzerinde yaklaşık on dakika bırakmanız gerektiğini unutmayın. Bundan sonra, giysiyi çamaşır makinesine koyabilir ve söz konusu giysi için özel yıkamayı etkinleştirebilirsiniz.

Kahve veya şarap lekeleri gibi en inatçı lekeler bile kolayca çıkarılacaktır.

Çamaşır makinenizi sirke kullanarak nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Size garip gelebilir, ancak sirke çamaşır makinesini de temizleyebilen bir arkadaştır. Sirke sayesinde, zamanla bozulabilecek ve kullanılamaz hale getirebilecek kir veya kireç kalıntılarını kolayca temizleyerek cihazı temizleyebilirsiniz.

Tamburu ayda bir kez sirke ve deterjanla yıkayın. Sonuç mükemmel olacak!

Şimdi tek yapmanız gereken kolları sıvamak ve temizliğe başlamak.

ev