Çamaşır makinesinde karbonat kullanmak: Bu 5 ustaca numarayı biliyor musunuz?

Kabartma tozu, ev temizliği sırasında en sık kullanılan doğal malzemelerden biridir. Bu harika içerik, piyasada bulunan birçok kimyasal ürünün yerini alabilir.

Çamaşır makinesinde karbonat kullanmak: Bu 5 ustaca numarayı biliyor musunuz?

Çamaşır makinesinde kabartma tozu: 1 numaralı çözüm

Kabartma tozu, çamaşır makinesinde kireç oluşumunu engelleyen geçerli bir yardımcıdır. Ancak dikkatli olun, cihazın içinde zaten mevcut olan kireci çıkarmak için kabartma tozu kullanılamaz.

Çözüm numarası 2

Kabartma tozu kullanarak küf ve zararlı bakterilerin oluşumunu azaltabilirsiniz. Sadece 250 gram karbonatı çamaşır makinesinin tamburuna veya alternatif olarak deterjan çekmecesine koyun. Uygun programı seçerek kuru temizlemeye başlayın.

Çözüm numarası 3

Kabartma tozunun özelliklerinden biri de beyazlatma gücüdür; aslında çamaşır suyuna mükemmel bir alternatiftir. Mükemmel sonuçlar elde etmek için ihtiyacınız olacak:

  • 250 gram kabartma tozu
  • çamaşır makinesi için qb sıvı deterjan (muhtemelen çevreye zararlı değildir).

Sıvı deterjanı ve kabartma tozunu ilgili çekmeceye yerleştirin. Cihazı açın ve kıyafetleri aldığınızda sonuçları hemen fark edeceksiniz. İki bileşenin ayrı ayrı tanıtılması tavsiye edilir.

Çözüm numarası 4

Kabartma tozunun bir diğer özelliği de kötü kokuları nötralize etmesidir. Aslında hem makinede yıkamada, hem elde yıkamada hem de kuru temizlemede kullanılabilir.

Çamaşır makinesinde normal bir yıkama için, genellikle kullandığınız deterjanla birleştirmek üzere deterjan çekmecesine 25 gram karbonat koymanız önerilir.

Ellerinizi yıkamak için bir kaba 4 litre ılık su dökmeniz ve 200 gram kabartma tozu eklemeniz gerekecektir. Bol suyla durulamadan veya çamaşır makinesinde yıkamadan önce ertesi güne kadar bekleyin. Eğer kuru temizlemeyi tercih ediyorsanız bir bez torbaya biraz karbonat koymalısınız. Tedavi edilecek elemanları yerleştirin ve dikkatlice çalkalayın.

Çamaşır makinesinde kabartma tozu: 5 numaralı çözüm

Kabartma tozu ayrıca ter veya yağ gibi inatçı lekeleri çıkarmak için de harikadır. Biraz su ile kabartma tozu bazlı bir macun yapın ve bunu etkilenen bölgeye uygulayın.

Mutlu ev temizliği!

ev