Alüminyum top kullanarak çok paradan tasarruf edin: saçma görünebilir ama doğru. Nedenini açıklayacağız.

Çamaşır makinesindeki alüminyum peletler

Size iki farklı konuda yardımcı olacak çok basit bir numara var : mükemmel çamaşır yıkamak ve elektrik faturanızdan büyük miktarda tasarruf etmek . Almanız gereken tek şey folyo .

Yeterince büyük bir kağıt yaprağını yırtın ve mükemmel bir küresel şekle sahip olana kadar bir top haline getirin . Mükemmel çamaşır yıkamak ve faturalardan tasarruf etmek için buna ihtiyacınız olacak. Alüminyum topun nasıl kullanılacağını birlikte görelim .

Çamaşır makinesinde alüminyum pelet

Kesinlikle önemsiz görünebilir, ancak göründüğünden daha etkilidir . İhtiyacınız olan tek şey hepimizin evinde bulunan bir araç: folyo . Sadece bir gözyaşına ihtiyacımız var ve bu numarayla çamaşırlarımızı ve mali durumumuzu önemli ölçüde iyileştireceğiz. Giderek daha fazla insan bu yöntemi benimsiyor: Alüminyum topu çamaşır makinesinin tamburuna yerleştiriyorlar . Ama neden?

Alüminyum pelet

Alüminyumun çamaşır makinesinin tamburuna yerleştirilmesi klasik yumuşatıcının yerini alan bir tekniktir. Yumuşak ve hoş kokulu çamaşırlar elde etmek için büyük miktarlarda kimyasal ürünler kullanmaya hazırız, bu da çevreye büyük zararlar veriyor ve cüzdanlarımıza daha fazla zarar veriyor.

O nasıl çalışır?

Alüminyum topla her şey değişiyor: Onu çamaşır makinesine yerleştirerek pahalı kimyasal ürünler kullanmadan çok yumuşak giysiler elde edebileceğiz . Sadece sepetin çok dolu olmadığından emin olmanız gerekir, çünkü bu, kullanımını işe yaramaz hale getirecektir. Alüminyum kürenin tenis topu büyüklüğüne ulaşması gerekiyor ve tamburun içinde yapacağı şey çamaşır makinesinin hareketini kolaylaştırmak olacak.

Cihazımızın mekaniğini kolaylaştırmasının yanı sıra basit bir fizik kuralı sayesinde kıyafetlerimizi yumuşatabilecektir : Top, kıyafetlerimizin sertleşmesine neden olan statik elektriği önemli ölçüde azaltacaktır .

Alüminyum top sayesinde fiyatı her hafta artan kumaş yumuşatıcı deterjan satın alma masrafından tasarruf ediyoruz . Enflasyon ve fiyatlardaki genel artış nedeniyle her şey çok daha pahalıya mal olmaya başlıyor. Her gün tasarrufa yönelik hileler ve stratejiler uygulamaya çalışıyoruz ve alüminyum topun sırrı başka bir açıdan da tasarruf etmenize yardımcı olacak. Nedenini görelim.

Tasarruf

Ayrıca elektrik faturanızdan da tasarruf edersiniz

Bildiğimiz gibi faturalar tüm zamanların en yüksek seviyesinde: Enerji faturalarımızda yüzde 50’nin üzerinde bir artış var. Bu keskin artışla başa çıkabilmek için artık tasarruf yapmak gerekiyor. Bunun gibi hilelerin faturalarımız üzerinde uzun vadeli bir etkisi olabilir .

Aslında alüminyum top sizi hem yumuşatıcı alımından hem de elektrik faturasından kurtarabilecektir. Yumuşatma etkisi , kırışıklıkların ve aşırı kırışık parçaların kaybolmasını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır . Sıra kıyafetleri toplamaya geldiğinde ütü kullanmanın faydasız olduğunu anlayacaksınız .

Ütü birincil öneme sahip bir ev aletidir, onu her gün kullanırız ve tüketiminin en uç noktalar arasında olup olmadığını bilmiyoruz. Çok fazla enerji tüketir ve fatura üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu numarayla kesinlikle onsuz da yapabileceğiz. Buna inanmayı deneyin!

ev