Her zaman kusursuz çamaşırlar elde etmek için gizli düğme numarasını kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinesi çekmecesindeki düğme

Herkesin çamaşır yıkamak için kullandığı bir cihaz olan çamaşır makinesi, bazılarının bilmediği işlevler içeriyor. Kusursuz çamaşırlar elde etmek için çeşitli yöntemler ve püf noktaları vardır.

Çamaşırlarınızı mükemmel bir şekilde yıkamanın şaşmaz yöntemlerinden biri, çamaşır makinesi bölmesinin içinde bulunan gizli bir düğmeyi kullanmaktır. Nasıl parlak çamaşırlara sahip olacağınızı öğrenmek için aşağıdakileri okumanızı öneririm.

Kusursuz çamaşır

Temiz, hoş kokulu ve mükemmel şekilde sterilize edilmiş mükemmel çamaşırlar her ev hanımının hayalidir. Mükemmel çamaşırlar elde etmek için küçük önlemler almanız yeterlidir. İster çamaşır makinesinde ister elde yıkayın, çamaşırlarınızın her zaman rengine ve kumaşına göre düzenlenmesi gerekir. Yıkamadan önce cepleri boşaltmanız, varsa fermuarları kapatmanız, kıyafetleri ters çevirmeniz, yıkanacak kıyafetlerin üzerindeki düğmeleri ve çeşitli kancaları açmanız gerekir.

Bu anlamda kıyafetlerin renginin solmasını veya çekmesini önlemek için aynı renk ve aynı kumaştan elbise sipariş etmek faydalı olacaktır . Genellikle sıcak su ve özel ürünler gerektiren en kirli çamaşırları ayrı yıkamak da önemlidir.

Birkaç basit adımla temiz ve mis kokulu kıyafetlere sahip olmanız mümkün . Giysilere zarar vermemek için, her zaman çeşitli öğelerin etiketinde verilen talimatlara uygun olarak iyi bir çamaşır yıkama işlemi yapılmalıdır. Üretici tarafından sağlanan yıkama talimatlarına uymak için öncelikle çeşitli çamaşır sembollerinin nasıl okunacağını bilmek gerekir .

Mükemmel muhafaza ve bakım için farklı kumaşların farklı sıcaklıkta yıkanması, ayrıca bazılarının çamaşır makinesinde değil elde yıkanması gerekir. İster doğal ister kimyasal olsun, kumaş yumuşatıcısı eklemenin kıyafetleri daha yumuşak ve daha taze tuttuğu söylenmelidir.

Çamaşır

Mükemmel çamaşır yıkama için gizli düğme

Çamaşır makinesi bölmesinin içinde gerçekten mükemmel çamaşırlar   elde etmenizi sağlayan gizli bir düğme bulunmaktadır . Çamaşır makinesinde yıkamanın başarısı aynı zamanda tambur ve tepsinin temizliğine de bağlıdır. Her ev aleti gibi çamaşır makinesi de bakım ve biraz temizlik gerektirir.

Yıkamadan sonra çamaşırlar tam olarak temiz değilse, bunun nedeni kazan veya kazanın temiz olmaması olabilir. Deterjan bölmesinde kir veya küf biriktiği göz önüne alındığında, iyi bir şekilde ve belirli bir düzenlilikle temizlenmesi gerekir. Deterjan çekmecesinin içinde küf birikebilir ve bu da çamaşırlara karışabilir.

Çamaşır makinesi bölmesinin alt kısmında, her şeyi temizlemek ve mükemmel çamaşırlar sağlamak için dışarı doğru çekilebilen bir açma tırnağı bulunmaktadır. Bu düğmenin çamaşır makinesinin bakımının doğru yapılması ve dolayısıyla kıyafetlerin her zaman temiz olması için hayati önem taşıdığını unutmamak gerekir .

Kokulu çamaşır

Mükemmel çamaşır yıkamanın püf noktaları

Temiz çamaşırlara ve sağlam kıyafetlere sahip olmanın bazı püf noktaları vardır. İlk püf noktası doğal deterjanların kullanımına dayanmaktadır . Giysileri yıkamak ve yumuşatmak için doğal deterjanların kullanılması, kötü kokuların giderilmesi ve lekelerin çevre dostu bir şekilde yok edilmesi açısından oldukça faydalıdır.

Çamaşır makinesinde düşük sıcaklıklarda bile etkili olan iyi bir doğal dezenfektan kullanmak ideal çözümdür. Çamaşırlara yönelik doğal deterjan ve dezenfektanlar arasında ön yıkamada da oldukça faydalı olan bikarbonat, sitrik asit, limon ve hidrojen peroksitten söz ediyoruz.

Mükemmel çamaşır yıkamanın bir diğer püf noktası da doğru yıkama sıcaklığını ayarlamaktır . Renkli çamaşırlar mutlaka kırk derecede, yünlü çamaşırlar ise soğuk yani otuz derece sıcaklıkta yıkanmalıdır. Çok kirli çamaşırların yüksek sıcaklıkta toz deterjan kullanılarak yıkanması her zaman daha iyidir.

Çamaşırlarınızı doğru şekilde asmak, onların mahvolmasını önlemenin bir başka püf noktasıdır. Çamaşırları asmadan önce, kıyafetleri dövüp elinizle çekerek tam bir katlama elde etmek daha iyidir. Çamaşırlar dışarıya, tercihen sabahın erken saatlerinde, havada çok az dumanın olduğu saatlerde asılmalıdır.

ev