Çamaşır makinesindeki hidrojen peroksit, çamaşırların yeni müttefikidir ve ne olacağı gerçekten düşünülemez.

Çamaşır makinesindeki hidrojen peroksit

Ev işleri her gün yapılmalı ve ister kişisel olarak ister nitelikli personelin yardımıyla yapılsın, hiç kimse bundan kendini muaf tutamaz. Konu ev ve evin duvarları olduğunda, uzmanların püf noktalarını bilmek her türlü dramanın çözümünde kesinlikle daha büyük bir yardımcıdır.

Bunlardan bazıları hiç düşünülemez, hatta çoğu zaman kullanım amacı tamamen farklı olan ürünler kullanıyoruz. Günlük çamaşır yıkama ve yıkama için dikkate alınması gereken birçok yöntem vardır, ancak çok az kişi her yıkamadan önce çamaşır makinesine hidrojen peroksitin neden konulması gerektiğinin nedenini biliyor. Küçük bir hareketle büyük bir sorun çözülecek : gelin bunu nasıl yapacağımızı birlikte öğrenelim.

Çamaşır makinesindeki eşyalar, ipuçları nelerdir?

Çamaşırlar artık sadece geniş aileye sahip olanlar tarafından değil, bekar olan ve elde yıkamaya ayıracak vakti olmayanlar tarafından da her gün çamaşır makinesine atılıyor. Açıkçası tavsiye, fatura maliyetlerini azaltabilecek ve çeşitli yıkama çözümleri sunabilecek, teknolojik açıdan gelişmiş, son nesil bir çamaşır makinesi satın almanızdır.

çamaşırları çamaşır makinesinde yıkamak

Her zaman en az haftada bir kez tam dolu yıkamayı ve cihazın içini temizlemeyi denemelisiniz. Tüm deterjan ve yumuşatıcı kalıntılarını ortadan kaldırmak için boş yıkama da idealdir . Bununla birlikte, pek çok sorunu çözebilecek, bilinmesi gereken bazı püf noktaları da vardır.

Çamaşır makinesindeki hidrojen peroksit: denenmesi gereken uzman numarası

Bu herkesin bildiği bir numara değil ama çamaşır makinesindeki hidrojen peroksit, çamaşırlar için şaşmaz bir silahtır. Bu, genellikle yaralar için kullanılan bir dezenfektan ürünüdür , ancak aynı zamanda ev işleri, sanitasyon ve lekeleri mükemmel bir şekilde çıkarmak için de mükemmeldir. Ayrıca sıklıkla giysilerdeki tüm lekeleri hassas bir şekilde ve kumaşlara zarar vermeden çıkarmak için bir ön işlem olarak da kullanılır.

Çamaşır makinesinde çamaşırlarla birlikte nasıl kullanılır? Öncelikle ev kullanımı için evdeki konsantrasyonun 10 cilt civarına ulaştığı göz önüne alındığında, konsantrasyonu 34 ciltte almak ve daha yüksek değil, en iyisi olacaktır.

sterilize edilmiş giysiler

34 hacimli ürünü açıp kullanmadan önce eldiven giyin ve bir kap alın. İçine 300 ml hidrojen peroksit, bir kaşık sitrik asit ve ardından 1 litre su dökün. Çamaşırlar için mükemmel bir dezenfektan ve antiseptik olan sıvı bir madde haline gelinceye kadar karıştırın: oldukça hassastır, aslında çalışırken dokulara ve kumaşlara zarar vermez. Ayrıca beyazlatma fonksiyonu olmadığından renkli çamaşırları soldurmaz.

Şimdi çözeltiyi bir ölçüm kabına dökün ve çamaşır makinesinin çamaşır suyu bölmesine dökün (dezenfektan özelliğini kaybedeceğinden asla deterjanla karıştırmayın). Eşyalar çok temiz ve sterilize edilmiş olacak, ayrıca mikrop ve bakterilerden korunacaktır.

ev