Mükemmel çamaşır istiyorsanız çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde düzgün bir şekilde yıkayın ve bazen bu göründüğü kadar kolay olmayabilir. Her giysi, rengine veya ne kadar hassas olduğuna bağlı olarak özel bakım gerektirir.

Çamaşır makinesinde kaba tuz

Aslında renkleri ve eşyaları hiçbir kriter olmadan karıştırırsak sonuçlar felaket olabilir.

Kimyasallar olmadan mükemmel çamaşırlar

Bazı ipuçlarını keşfetmek, kıyafetlerinizi doğru şekilde yıkamanıza, onları şımartmanıza ve daha uzun yıllar yeni görünmelerini sağlamanıza yardımcı olur.

Kumaşlara ve çevreye daha saygılı ev yapımı ürünlerle lekeleri çıkarmanın birçok püf noktası vardır . Sadece iki örnek vermek gerekirse tuz, sirke veya karbonat, nasıl kullanılacağını biliyorsanız lekelere karşı en iyi müttefikleriniz olabilir .

Sizi ütüyle çalışma zorunluluğundan kurtarmak için çamaşırlarınızın çamaşır makinesinden daha az kırışık çıkmasını sağlayabiliriz.

Adam çamaşır makinesini programlıyor

Örneğin çamaşırları yıkarken ne kadar çok sabun kullanırsak kıyafetlerin o kadar temiz olacağını düşünmek yanlış bir inanıştır. Tam tersi. Çok fazla sabun koyarsak kıyafetlerimizde deterjan lekeleri kalabilir.

Ayrıca çamaşır makinesine de zararlıdır. Fazla sabun, çamaşır makinenizin daha fazla çalışmasına neden olur, bu da daha fazla su ve enerji tüketimi anlamına gelir. Üretici tarafından belirtilen deterjan dozuna bağlı kalmak daha iyidir ve daha fazla sabun eklemek yerine biraz daha az sabun kullanmanın her zaman daha iyi olduğunu unutmayın.

Pek çok şehirde özellikle “sert” su bulunur. Bu sorunun üstesinden gelmek için evde çok iyi çalışan kimyasalların yerine geçecek iki ürünümüz var: sodyum bikarbonat veya soda solvay (tabii ki birlikte değil).

Mükemmel çamaşırları olan kadın

Güçlü kireç önleyici maddeler olduklarından deterjanların yıkama özelliklerini arttırabilirler. Her zamanki deterjanınızla normal yıkamaya bir kaşık eklemeniz yeterli ; miktarı herhangi bir sorun yaşamadan azaltabilirsiniz.

Mükemmel bir yıkama için kaba tuz

Hepimizin anlamaya başladığı gibi, çevreye daha zararlı olan kimyasal deterjanların veya leke çıkarıcıların yerine mümkün olduğunca doğal ürünler kullanmak daha iyidir .

Tuz, yaygın olarak kullanılan bir ürünün nasıl güçlü bir leke çıkarıcıya dönüşebileceğinin güzel bir örneğidir . Yağ veya gres lekeli bir eşyanız varsa, biraz tuz dökün, ovalayın ve normal şekilde yıkayın.

Şarap lekeleri için maden suyu uygulayın ve ardından tuz serpin. Tuz şarabı emdiğinde limon suyunu ekleyin ve başınızı her zamanki gibi yıkayın.

Kaşık kaba tuz

Perde gibi sarıya dönüşen doğal beyaz bir kumaşın varlığında ve çamaşır suyuna batırıldıktan sonra da kullanılabilir. Orijinal beyazlarına dönmezlerse çamaşır suyuna biraz tuz eklemeyi deneyin. Sonuç şaşırtıcı olacaktır.

Mükemmel çamaşırlar için, renkleri sabitleyebildiği, lekeleri çıkarabildiği ve kumaşları yumuşatabildiği için, deterjanla birlikte bir kaşık dolusu kaba tuzu çamaşır makinesine koyun.

ev