Yıkadıkça giysilerinizin rengi parlaklığını kaybedebilir. Neyse ki, onu canlandırmak için çok etkili bir numara var. Onun sırrı? Çamaşır makinesinde bir kaşık biber. Bu alışkanlık, çamaşırlarınızı yeni gibi parlatacak çevre dostu bir çamaşır yıkamak için birebir!

Bazı temizlik ürünleri çamaşırların rengini canlandırmak için özel olsa da, çamaşırları doğal olarak yapmanın doğal yöntemleri de vardır. Çamaşır makinenize bir kaşık biber koymak, kıyafetlerinizin parlaklığını geri kazanmasında fark yaratabilir.

Biber ile çamaşırlarınızın rengi nasıl canlandırılır?

Deterjanın etkisi ve birçok yıkama, tekstilleri ve renklerinin parlaklığını etkileyebilir. Havlularınızın ve kıyafetlerinizin rengini öğrenmek için kuru temizlemeciye götürmenize gerek yoktur. Bu biber hilesi, kimyasal yüklü ev ürünleri kullanmadan onları yeni gibi gösterecek. Bir  kaşık  biber,  gevrek beyazları ve renklileri zarar vermeden daha canlı hale getirmek için yeterlidir.

renkli giysiler

Bu teknik, renkli çamaşırlarınızın bakımı için mükemmeldir!

Giysiyi ilk günkü gibi rengini koruyarak yıkamak, keten bakımı için doğal bir hile müthiş! Makinede yıkanan az miktarda biber, renkte fark yaratabilir. Sebep ? Baharatın aşındırıcı özelliği vardır, gardırobunuzun favori parçalarına yapışan deterjan kalıntılarını çıkarma gücüne sahiptir. Ve bu sadece beyaz giysilerde işe yaramaz, aynı şey kırmızı, mavi, sarı ve hatta siyah gibi parlak renkler için de geçerlidir, bu da  aşırı bulaşık deterjanı kullanımından dolayı  matlaşmaya meyleder.ve zamanın geçmesiyle. Bu muhteşem tekniği kullanmadan önce renkli kumaşları beyaz kumaşlardan ayırmak gerekir. Bunları tambura koyduğunuzda, bir çay kaşığı biber ekleyin. Göreceksiniz, deterjanlarınız renkli çamaşırlarınıza daha saygılı olacak!

çamaşır yıkamak biber

Çamaşırlarınızın rengini canlandırmak için ekolojik ve etkili ipuçları var.

Biber hilesi, çamaşırlarınızı temiz tutmak ve liflerdeki rengin solmasını önlemek  için müthişse, deterjanların renkli çamaşırlarınız üzerindeki etkisini önlemek için başka hileler de var . Bu teknikler,   giysileri lekeleyebilen toz ve sıvı deterjanlara   çevre dostu bir alternatiftir .

 

çamaşır makinesi tamburu

1- Uygun kurutma

Tüm tekstillerin rengini canlandırmak için çamaşırları kuruturken dikkatli olunmalıdır. Ve iyi bir nedenle, bir kurutucunuz varsa, düşük bir sıcaklık benimseyin. Bu cihaz giysilerinizi lekeleyebilir. Renkli liflerin etkilenmemesi için giysileri kurur kurmaz çıkarın.

renkli çamaşırları temizlemek

2- Giysilerinizi iade edin

Çamaşırları rengini canlı tutarken temizlemek için bu alışkanlık etkilidir. Çamaşırlarınızı yıkamadan önce kıyafetlerinizi çevirmekten ibaret olduğu için basittir.  Bu teknik, giysilerin birbirine yapışmasını ve sürtünmesini önleyecektir . Bu basit hareketle kıyafetlerinizin dış kumaşını koruyacaksınız! Bu teknik, çamaşırları hem açık havada hem de kurutucuda kuruturken de benimsenmelidir.

beyaz keten

3- Tuz ekleyin

Çamaşırlarınızı yıkamak   ve renklerini canlandırmak için tuz idealdir. Bunu yapmak için yıkama sırasında yarım bardak tuz eklemeniz yeterlidir. Giysilerinizin  ve havlularınızın kısa sürede yeniden parlak görünmesini sağlayabilirsiniz!

tuz deterjanı

4- Beyaz sirke

Özel deterjan kullanmadan kıyafetlerinizin rengini canlandırmak istiyorsanız su ve beyaz sirke karışımı idealdir. Bir leğene, bu asit çözeltisinden dört yemek kaşığı ekleyeceğiniz dört litre su dökün. Daha sonra renkli kumaşları içine batırmanız ve karışımı bir saat kadar etki etmesi için bırakmanız gerekecektir. Renkli kot pantolonunuz varsa, aynı oranlarda su ve beyaz sirke koyun. Eski kıyafetleriniz için bu son malzemeden bir bardak  çamaşır makinenizin tamburuna ekleyin.

çamaşırları çamaşır makinesine koy

5- Kabartma tozu

Giysilerinizin rengini korurken çamaşır yıkamak için  kabartma tozu idealdir   . Gevrek çamaşırlar ve canlı renkler istiyorsanız  , bu tozdan yarım bardak çamaşır makinenizin tamburuna ekleyin . Büyü, değil mi?

Anlayacağınız, giysilerinizin rengine parlaklık katarken kirleri çıkarmak için bir kaşık biber yeterli.

ev