Bu büyükannenin hilesi, hayatınızı kolaylaştırma yeteneğiyle sizi şaşırtacak. Bu küçük poşeti çamaşır makinenize atmak, yaygın bir sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Aşağıdaki satırlarda bu harika numarayı daha fazla gecikmeden keşfedin.

Hepimiz favori kıyafetlerimize özen göstermeyi severiz ve hepimiz farklı yıkama döngülerine mümkün olduğunca uzun süre dayanabilecekleri umudunu besleriz. Bununla birlikte, zamanla parlaklıklarını kaybettiklerini belirtmek için yalnızca kaderci olunabilir. Ama içiniz rahat olsun, bu  büyükannenin hilesi bu soruna etkili bir şekilde son verecek .

Çamaşır makinenize bir poşet çay koyun ve sonuca hayran kalın

Bu ipucu çok az bilinir ve yine de kıyafetlerine ve gölgelerine dikkat  etmek isteyen herkes için  ezber bozabilir. Gerçekten de basit bir çay poşeti kot pantolon, kazak, sweatshirt ve hatta tişörtünüzün canlılığını geri kazandırabilir.

Tek yapmanız gereken bir leğeni sıcak suyla doldurmak ve iki demlenmiş çay poşeti ve biraz elma sirkesi eklemek. Ardından koyu renk kıyafetlerinizi çamaşır makinesine atana kadar içinde bekletin. Çayın  koyu renk kıyafetleriniz üzerinde kısa sürede canlandırıcı bir etkisi olacaktır.  Doğal ve ekolojik olan çay poşeti, koyu tonlardaki kıyafetleri canlandırmak için kullanabileceğiniz bir üründür.

Koyu renk kıyafetlerin rengini canlandırmak için poşet çayın alternatifleri nelerdir?

Koyu renk bir giysinin tüm çekiciliği tam olarak onun çok özel renginde yatar. Bu nedenle, çamaşırlarınızı yıkadıkça rengi soluyorsa ve canlandırmak istiyorsanız bazı ürünler size yardımcı olabilir. Biber, limon, tuz ve  hatta  kahve muhtemelen  en koyu renk kıyafetlerinizin rengini uzatabilir.

Biber, renklerin yoğunluğunu korumak ve aynı zamanda çamaşırlarınızın siyahını canlandırmak için mükemmel bir yoldur. Bunu başarmak için  , bu baharattan 2 ila 3 kaşık doğrudan  makinenizin tamburuna ve başka hiçbir bölmeye dökmeniz yeterlidir. Yıkadıktan sonra, daha yoğun siyah giysilerle gözle görülür bir fark göreceksiniz  .

Limon suyu  ise donuk olan giysilerin  beyazlığını canlandırabilir  . Sadece limon suyu eklediğiniz sıcak suya batırın ve birkaç saat etki etmesi için bırakın. Son olarak, onları çamaşır makinesine koyun. Daha  canlı ve canlı görüneceklerdir .

Özellikle siyah olan kıyafetlerinizin koyu tonlarını düzeltmek  için çamaşır makinenize  bir bardak beyaz sirke ve  100 gr tuz dökmeniz  ve çalıştırmanız yeterli.  Tuzun, özellikle yeni giysilerde renk pigmenti boyalarını önlediği bilinmektedir  .

Kahve kullanımına gelince, sadece yumuşatıcı için ayrılmış  deterjan gözüne bir kahve fincanı  dökün ve ardından çamaşır makinenizi çalıştırın. Kahve kokusundan kurtulmak için ikinci bir yıkama yapmaktan çekinmeyin. Böylece kahve siyah kıyafetleri canlandıracak ve  en koyu renklerin tonlarını koyulaştıracaktır .

En koyu giysilerin renginin yoğunluğunu korumak için kimyasal içerikli deterjanlara başvurmadan bu doğal çözümlerden yararlanmaktan çekinmeyin.

ev